Дихальні вправи, які є основною складовою частиною занять за системою "Бодіфлекс", не тільки сприяють повному розслабленню людини, але і значно збільшують доступ частинок кисню до всіх частин його тіла.

Як правило, значно більша частина людства дихає неглибоко. І це неправильно, бо невірно поставлене дихання є важливим чинником, що провокує розвиток різних захворювань.

Дихальний підхід в бодіфлекс поставлений таким чином: подих припиняється і утримується протягом 8-10 секунд, насичуючи тим самим кров вуглекислим газом. В результаті чого відбувається розширення артерій, а також здійснюється попередня підготовка клітин організму до більш ефективної засвоюваності кисневих частинок. Саме тому дихальний комплекс - в поєднанні з вправами на розтяжку - допомагає усунути багато проблем зі здоров'ям, надати людині бадьорість і енергію, поліпшити загальне самопочуття.

Цілком природно, що до моменту грамотного засвоєння дихальної техніки, можуть виникнути деякі труднощі:

  • відчуття того, що людина розучився дихати. Вдих грудьми не виходить, вдих животом так само не піддається освоєнню. Нічого страшного і небезпечного в цьому немає - просто тіло людини ще не перешикувалося на новий тип дихання. Головне - не панікувати, а спокійно контролювати процес руху повітря в організм і назад. Через деякий час ритмічність дихання відновиться;
  • виникають напади запаморочення, затуманення погляду, поколювання в кінцівках. Це пов'язано з нестабільністю надходження в кров частинок кисню. Поступова стабілізація ритмічності нового, правильного дихання позбавить згодом від неприємних "симптомів";
  • відчуття нестачі повітря. Пояснюється це тим, що людина поки ще не до кінця освоїв дихальну техніку, не заповнюючи тим самим належною мірою об'єм легенів. Виходить, що повітря надходить у легені в кількості менше необхідного. Пізніше, активність м'язів живота збільшиться, тим самим зросте і обсяг поступаемого в організм повітря;
  • з'являється кашель, некомфортні відчуття в області горла, закладеність носової порожнини, сльозовиділення. Це є ніщо інше як реакція організму на приплив кисню. Організм позбавляється від накопичених за багато років шлаків і токсинів, попутно очищаючи легені від слизових виділень. Надалі повне очищення організму збільшить здатність легень до продуктивного засвоєння кисню. Отже, дихання стабілізується і прийде в норму.

Техніка диафрагмального бодіфлекс-дихання - основа всіх вправ системи.

Процес правильного дихання включає п'ять етапів:

Початкове положення - ноги на ширині плечей (бажане відстань між ними становить 30-40 см).


Долоні впираються трохи вище колін, руки злегка розведені в сторони. Погляд спрямований перед собою, підборіддя горизонтален підлозі.

Етап 1 - повний видих повітря з легенів через рот.

Губи необхідно скласти "трубочкою". Потім повільно, спокійно і рівномірно видихати весь накопичений в легенях повітря через рот. При настанні відчуття повного позбавлення від повітря слід припинити видих і зімкнути губи.

Етап 2 - швидкий вдих носової полостью.Ні в якому разі не розмикаючи губи, різко і швидко втягнути носом як якомога більше повітря. Вдих обов'язково повинен бути сильним і потужним, супроводжуватися досить-таки гучним шумовим ефектом. Безшумний вдих - неправильний. Зупинившись, слід утримувати повітря всередині себе, заблокувавши для нього всі шляхи виходу - рот і ніс.

Етап 3 - різкий діафрагмальний видих через рот.

Напружуючи м'язи живота, необхідно з силою виштовхувати все повітря через широко відкритий рот. Повинно виникнути відчуття того, що повітря з легенів "вибивається" саме за рахунок напруги м'язів преса і діафрагми. Такий видих повинен супроводжуватися свистячим звуком (на зразок "П-и-и-х-х! Або П-а-а-х-х!), Причому що виходить не горловим способом, а за допомогою діафрагми.

Освоєння глибокого видиху - заняття досить-таки важка, яка потребує тривалого тренування. Коли вихідний звук вийде дійсно свистячим, тоді він і буде виконаний правильно.

Етап 4 - втягування живота, що супроводжується тимчасовою затримкою дихання.

Губи щільно зімкнуті, ніс заблокований. Голову злегка схилити до грудної клітки. Повільно рахуючи до 8-ми тактів, підтягувати живіт всередину, скручуючи м'язи і підтягуючи в подреберную область шлунок і інші довколишні органи. Повинно з'явитися відчуття того, що шлунок піднімається вгору, підтягуючи при цьому за собою кишечник, і в результаті як би "прилипає" до хребта.

Даний етап характерний тим, що саме в момент його реалізації виконуються всі супутні вправи.

Етап 5 - розслаблення і носової вдих.

Расслабляя і опускаючи м'язи живота, вдихати носом повітря. Легкі повинні до відмови наповнитися свіжим повітрям. Даний процес повинен супроводжуватися специфічним звуком, що нагадує схлипування.