Прикмета часу: якісні шуби з норки перестали бути доступними лише еліті суспільства.

Сьогодні мало знайдеться жінок, в гардеробі яких не було б хоча б однієї шубки з натурального хутра. І не обов'язково з норки, верхня хутряна одяг сьогодні шиється з шкурок будь-якого хутрового звіра. Не випадково на світових подіумах нам демонструють вироби з хутра лами, горностая, дикого кота, видри, морського котика, а не тільки шиншили, соболя або норки.

При цьому якщо уважно придивитися до хутряним тенденціям, можна легко переконатися , що шуби з моди не виходять ніколи, але до них в прістежку додаються інші вироби, пошиті з натуральних хутра. Писком осінньо-зимового сезону 2010-2011 стали хутряні безрукавки, які так зручно носити активним леді, багато часу проводять за кермом автомобіля.

Мода змінює силуети. У минулі роки в моді були об'ємні шуби-накидки, а в нинішньому сезоні стали популярними класичні приталені і підперезані ременем. Кольорові гами також схильні до змін, яскраво забарвлені хутра сьогодні віддані в розпорядження юним авангардисткою, мода нині надихнулася природного забарвленням шуб: всі відтінки коричневого, рудого, сіро-блакитного, сріблястого, білого і чорного.

Навіть тоновані і пофарбовані хутра за модним законам сезону повинні прагнути до природних забарвленням, припустимо, під зебру, леопарда або плямисту пантеру.

І, мабуть, в очікуванні передбаченої синоптиками особливо холодної зими в моду увійшли шуби з довгим ворсом з чорнобурок і рудих лис, сибірських соболів і песців. Але й кожушки з моди не вийшли. Їх зараз прийнято шити в силуетах, більше схожих на куртки або жакети, але з використанням лисячих, песцевих, ниркових та інших благородних хутра і прикрашати для додання обсягу пір'ям зі страуса.

Виявилися в нинішньому сезоні і таких два модні тренди: шити комбіновані шубки, припустимо, з норки і лисиці, горностая і шиншили, а також феєрично поєднувати хутра, тканини і шкіру. Особливо модно мати трансформуються моделі, які можна вивертати. Вони шиються так, щоб з одного боку був хутро, а з іншого - шкіра.

Не виходять з моди в'язані шубки, тільки в цьому сезоні до норковим додалися ще соболині і песцеві.
Головна особливість, що з'явилася в сезоні 2010-11 років полягає в тому, що модниця повинна мати в своєму гардеробі не одну шубу, нехай навіть розкішну, а декілька. Адже не ходить ж вона всю зиму в одних і тих же чобітках, нехай навіть дуже брендових?

В рекомендований модними журналами обов'язковий набір повинні входити мінімум три хутряні речі. Це класичні шуби з мутона або бобра, песця, лисиці, які будуть зігрівати свою господиню в особливо холодні дні. Для парадних виходів підійдуть шубки і манто з каракульчі, шиншили, дикого кота, соболя, а крім цього модниці треба мати незмінно практичні і зручні для повсякденного носіння в місті хутряні кожушки, жакети й безрукавки.

Головні переваги шуби з норки

Якому хутрі віддати перевагу, якщо вибирати тільки одну хутряну річ? З точки зору практичності і довговічності поза конкуренцією все-таки виявляється норка.

При повсякденному носінні норкова шубка, якщо в розрахунок не брати шуби з мутона і зроблені з хутра морських і річкових тварин, може прослужити при правильному догляді від 10 до 20 років.


Ніякої соболь, песець або чернобурка, не кажучи вже про ніжну шиншил, стільки у формі шуби не живуть. Хороша шубка з норки чудово зігріває в зимові морози, залишаючись при цьому досить легкою. У ній можна годинку інший без проблем походити по магазинах - досить розстебнути її і все.

Можна сміливо стверджувати, що ніякі модні тенденції ніколи не змусять виробників шуб і модельєрів відмовитися від норки, тому що при нормальній виробленні шкурок цей хутро дуже пластичний, його можна кроїти майже так само, як звичайні вовняні тканини. Хутро норки до того ж прекрасно тримає ту форму, яку бажає надати йому дизайнер.

Крім того, завдяки сучасним технологіям обробки практично будь-яку низькосортну шкурку можна пустити в справу і пошити з неї товар, який буде користуватися попитом. Доказ тому - такий галасливий в минуле десятиліття успіх хутряних виробів з фарбованої норки, а також щипати і стриженої, у тому числі і з застосуванням лазерного обладнання.

Зрозуміло, що ніхто при здоровому глузді не буде фарбувати або стригти ідеальний по рівності, густоті і блиску ворс шкурки, що купується за вельми солідні гроші на хутрових аукціонах. До речі, відрізнити щипана нірку від стриженої досить просто, потрібно провести долонею проти ворсу шубки.

Якщо відчуєте легке поколювання, то це стрижене хутро. При щипку на шкірці залишають тільки підпушок, а остьове волосинки висмикують повністю. А так звана "голена" або "полірована" норка - це вже не шуба, а, скоріше, замшеве пальто, адже хутра на ній залишається при такій обробці не більше одного міліметра. Такі пальта менше витираються при носінні, але зате швидше втрачають свою форму і брудняться.

Тому якщо вибирати в свій гардероб лише одну хутряну річ, варто уважно придивитися до норки. Вибір тут великий і розрахований на різні смаки і гаманці, можна вивідати шуби з норки порівняно недорогі або віддати перевагу розкішним шуб з дорогоцінної блакитної норки точь-в-точь таким, як шиють Гуччі, Крістіан Діор або Прада.
І ще одна тенденція : натуральним хутром зараз можна прикрашати практично все від голови до п'ят.