Існує чотири основних типи шкіри: нормальна, суха, жирна і комбінована. Крім того, виділяють шкіру чутливу, дратівливу і в'яне.
Нормальна шкіра - пружна, гладка, еластична з невеликими, майже непомітними порами, має рожевий або смаглявий колір. Шкіра такого типу характерна головним чином для молодих людей, і, якщо правильно доглядати, зморшки на ній не виникають до глибокої старості. Вміст вологи в ній збалансовано, а роздратування з'являється рідко. Сальні і потові залози нормальної шкіри функціонують добре, тому вона не виділяє надмірної кількості шкірного жиру або поту.
Суха шкіра - тонка, ніжна, бліда, зазвичай недокрівна, має маленькі пори і матовий (тьмяний) відтінок. Найчастіше шкіра такого типу буває у людей, які проживають в жаркому і вологому, або сухому і холодному кліматі, або споживають недостатню для організму кількість води. Така шкіра характеризується зниженим вмістом жирів, тому на ній часто з'являються лущення, подразнення і вона вимагає обов'язкового захисту від впливу зовнішнього середовища .
Жирна шкіра - груба, має характерний жирний блиск і численні помітні великі пори , особливо на крилах носа й щоках, колір її часто буває землистим, сіруватим. Жирна шкіра є наслідком підвищеної секреції сальних залоз, схильна до появи висипань, вугрів, гнійників, особливо в юнацькому віці.
Жирна шкіра створює враження брудною, недоглянутою і вимагає ретельного догляду.
Комбінована (змішана) шкіра - виглядає здоровою, з достатньо рівною структурою і жирними ділянками з великими порами, що проходять через лоб, лінію носа і підборіддя (у вигляді букви Т). На щоках, в області шкіри навколо очей і на скронях можлива сухість. Така шкіра може має неоднорідну забарвлення. У наш час комбінована шкіра є досить поширеним типом. При шкірі змішаного типу слід доглядати окремо за кожною частиною обличчя.
Дратівлива шкіра - болісно реагує на різні зовнішні подразники, ліки, продукти та навіть нервові розлади. Зовні це проявляється в почервонінні, плямах. Шкіра при цьому свербить, іноді навіть покривається пухирями.
Чутлива шкіра - шкіра будь-якого типу може бути чутливою. Алергічна і чутлива реакція нервових закінчень, гормональні фактори та загальні розлади стану здоров'я призводять до того, що шкіра стає чутливою.Шкіра, що в'яне - в'яла, зморшкувата з сірим відтінком. Такий стан шкіри з'являється в залежності від кліматичних умов, в яких проживає людина, расових особливостей, загального стану його здоров'я. В'яне шкіра часто зустрічається в осіб, що працюють на відкритому повітрі під палючими променями сонця, а також у Літніх людей, тому що з віком через зниження гідрофільності білків, здатності їх до набухання і зв'язування води порушується водно-сольовий обмін.

Визначення типу шкіри - тест

На високому професійному рівні тип шкіри визначають за допомогою спеціальних приладів - дермаскопов. В апарат вставляється спеціальна касета, куди поміщається плівка. У касеті є віконечко, до якого прикладається лоб і підборіддя. Апарат фіксує стан шкіри, на плівці відображаються мікрочастинки та виділення шкіри. Визначивши її тип, в апарата запалюється лампочка - своя для кожного типу шкіри. Даний апарат дозволяє визначити і зволоженість шкіри.
Після визначення типу шкіри можна підбирати відповідні косметичні засоби для догляду за нею.
Фірма "Мері Кей" пропонує спеціальні тести для визначення типу шкіри.

Можна і самостійно визначити тип своєї шкіри. Для цього очистіть шкіру водою кімнатної температури з туалетним милом для видалення пилу, бруду, шкірного жиру. Через 1-2 ч. Після вмивання ваша шкіра знову покриється кислої захисної жирової мастилом. Щільно притисніть аркуш тонкого паперу до всього особі.

Нормальна шкіра залишає на цигарковому папері легкий жирний слід. Якщо після прикладання до обличчя на папері залишаться жирні сліди, шкіру слід вважати жирною. Якщо на окремих місцях ви виявите сліди жиру, а на інших - ні, значить, шкіра комбінована (змішана). Якщо на папері не з'явиться жирних слідів - швидше за все шкіру можна віднести до сухою. Однак не можна в даному випадку виключити і нормальний тип шкіри. Але, якщо ви знаєте, що після вмивання з милом і витирання шкіри насухо, у вас виникає відчуття стягнутості, ви повинні віднести вашу шкіру до сухого типу. Якщо таких відчуттів не виникає - ваша шкіра нормальна.

Визначивши тип шкіри, ви не повинні заспокоюватися, вважаючи, що знаєте про неї все. З часом тип шкіри може змінюватися. Тому такі спостереження слід проводити регулярно.