До піщаних пляжів, що потопають у зелені, далеко, а виглядати по-літньому свіжо дуже хочеться. Один з головних подарунків літа - засмага. На жаль, він сходить досить швидко.

Однак ви можете надати шкірі золотистий відтінок не тільки за допомогою сонячних ванн, але і за допомогою так званого автозасмаги. Крім того, вчені стверджують, що це набагато безпечніше.

Автозагар тримається від 1 до 10 днів. Він змінює колір верхніх шарів шкіри.

Самими нешкідливими на даний момент є кошти під загальною назвою автобронзанти. Основний компонент, що входить до складу цих коштів, називається дігідроксіацетон (DHA). Коли ви наносите на шкіру автобронзант відбувається хімічна реакція при якій шкіра забарвлюється, стає засмаглою. Ефект може протривати до 10 днів, але якщо використовувати скраб або жорстку мочалку, шкіра придбає колишній колір вже через кілька годин.

Більшість автобронзантов містять і компоненти, які доглядають за шкірою, роблять її м'якше, запобігають старінню. Автобронзанти випускаються в різних формах - це може бути лосьйон, крем, спрей або навіть серветки.

Автобронзанти також можна нанести в салоні, де засіб нерідко розпорошується спеціальним апаратом, а не наноситься руками.

Але є у цього засобу і деякі недоліки. Якщо ви раніше ніколи не наносили автобронзант, він може розподілитися нерівномірно, з'являться некрасиві плями.


Щоб цього не сталося, пам'ятайте:

- Якщо ви користуєтеся засобом вперше, спочатку нанесіть його на невелику ділянку шкіри - так ви будете точно знати, чи немає у вас алергії, і який колір набуває шкіра

- Перш ніж наносити засіб, використовуйте скраб або пілінг, відлущуючий ороговілі частинки

- Наносьте автобронзант на суху шкіру

- розподіляти кошти масажними рухами, кілька разів проводячи руками по одному і тому ж місцю

- Частіше мийте руки під час нанесення

- Після того як ви нанесли засіб, на 1-2 години не одягайте світлий одяг

Ще одне засіб, який дозволить вам швидко "засмагнути" - бронзер. При його використанні шкіра забарвлюється дуже швидко, проте є і ряд серйозних мінусів. Фарба, яка наноситься на шкіру не стійка - вона змивається при найменшому контакті з водою. Крім того, бронзанти залишають сліди на одязі.

бронзантов іноді додають і в автобронзанти, це полегшує нанесення засобу.

Інший не стійке, але популярний засіб - тональний крем з відтінком засмаги. Він легко наноситься і легко змивається. При цьому його не потрібно наносити задовго до виходу з дому.

Також існують спеціальні таблетки для засмаги. Проте їх застосування не рекомендовано лікарями. До їх складу входить кантаксантин, який забарвлює не тільки шкіру, але і внутрішні органи, а, накопичуючись в організмі, може завдати шкоди здоров'ю.