Незважаючи на постійні попередження лікарів, що засмага шкідлива для шкіри і може призвести до серйозних захворювань, у тому числі раку, засмагле тіло і раніше вважається символом краси і гламуру, а черги в солярії стають довшими.

Вчені з повною впевненістю стверджують, що отриманий штучним чином засмага - за допомогою мусів, тоніків, спреїв, пудри і навіть просочених спеціальним складом серветок - може спровокувати небезпечне поведінка на сонці. Навіть отриманий штучним шляхом загар, рекламований журналами, може "надихнути" дівчат отримати аналогічний будь-яким шляхом.

За даними Американської асоціації дерматологів, молоді жінки, які користуються тоніком, частіше за інших отримують серйозні сонячні опіки, бо при їх вживанні зовсім не замислюються над тим, що лосьйони для засмаги не містять сонцезахисні компоненти і з легкістю пропускають крізь себе шкідливі промені.


А оскільки штучно "затемнена" шкіра їх має властивість притягувати досить сильно, то природно, на ній утворюються численні опіки.

За словами Алана С. Геллера, професора дерматології, штучні бронзанти не можуть бути безпечною альтернативою засмаги, так як більшість споживачок використовують його як компонент до природного загару або солярію.