Чекаючи свого прийому в дитячій лікарні, ми часто бачимо битву з роздратованих батьків з їх примхливими малюками. "Як це! Він не вміє себе вести!" - Кажуть втомлені батьки. Чому малюк так себе поводить? Відповідь проста, йому нудно. Малюки не можуть смирно сидіти на одному місці. Він вимушеного неробства малюки починають вередувати і крутитися, виводячи з себе своїх батьків. Рішення напрошується само собою - щоб малюк ну страждав від нудьги, потрібно його чимось цікавим зайняти. Чим же його зайняти, перед тим, як треба довгий час простояти в черзі - спробуйте згадати усні гри, які підходять малюкові, наприклад, займися з малюком пальчикової гімнастикою або візьміть з собою книжку. Чарівна книжка - це книжка з великою кількістю малюнків. Така книжка не займає багато місця в сумочці.

Подивіться з малюком всі малюнки на сторінці, і нехай він виконає ряд завдань, щоб розвивати мислення: знайдіть малюнки, де можна їсти, одягати. Знайдіть, на чому можна їздити. На ім'я назвіть тварин. Давай пошукаємо всі квадратні предмети, трикутні. Потім знайдіть на малюнках всі предмети синього, жовтого, червоного кольору. Багато можна придумати різних завдань.

Щоб завдання були схожі на цікаву гру, можна називати елементи малюнків по черзі, раз батьки, раз малюк.


Можна запропонувати малюкові помінятися ролями - він задає питання, ви відповідаєте. Коли малюк добре запам'ятовує малюнки можна вправляти пам'ять. Для цього візьміть візитки або монетки. Багато ставте питань малюкові.

Такі завдання врятують малюка від нудьги, допоможуть йому провести час з користю. Вдома батьки можуть повністю присвятити час малюкові - прибирання, готування, прання. Також прикро втрачати дорогоцінний час на дитячі капризи. Розвиваємо гумор у малюків. Якщо малюк не погано знає кольору, то можна трошки пожартувати, розглядаючи малюнки в книжці - показавши на зелений кулька сказати "червоний". Як правило, у малюка це викликає сміх. Якщо малюк не зрозумів гумору, поясніть йому: "Я пожартувала, щоб було весело". Зрозуміло, для батьків такий гумор примітивний, але саме так розвивається гумор у малюків.

Книжка сприяє вашому малюкові уникнути нудьги, запобіжить його дитячі капризи і подарує вам прекрасні хвилини гарного спілкування з вашою дитиною. Удачі і ненудного часу!