У літній час особливо важко зберегти макіяж свіжим і акуратним, як тільки що нанесеним. Спека, пил, пісок і вода знищує всі ваші зусилля в створенні чарівного образу. Тому в літній час, а особливо, якщо ви збираєтеся скупатися в найближчому водоймищі і при цьому залишитися прекрасною, найкраще користуватися водостійкою косметикою.

Яка вона буває?
Секрет водостійкою косметики полягає в тому, що основу їх складають високолетких з'єднання і силіконовий віск. Саме вони утворюють на обличчі тонку плівку, яка і не дає барвникам вступити в контакт з навколишнім середовищем. В результаті - незмінний колір впродовж кількох годин.

Залежно від ступеня стійкості така косметика ділиться на водостійку і вологостійку. Водостійка утворює на обличчі найміцнішу плівку, вона агресивна і призначена для використання в екстремальних умовах. Пам'ятайте яскравий макіяж спортсменок, що займаються синхронним плаванням?

Влагостойкая косметика
Влагостойкая косметика більш м'яка. Хоча і стійкість у неї буде менше. Зате промокнути під дощем все ж нестрашно, саме на такі ситуації косметика (в основному, туш) і розрахована. Невипадково її другий назва - "стійка до атмосферних опадів".

Водостійка косметика
Косметологи наполегливо рекомендують використовувати водостійку косметику тільки в разі великої необхідності. Причина - все в тій же агресивності впливу на шкіру. Так, туш не тече, але ввечері шкіра повік і вії випробують колосальний стрес. Яким би засобом для зняття макіяжу ви не користувалися, шкіра буде розтягуватися, і травмуватися, дуже вже вона чутлива в області очей.

Так, тональний крем відмінно матує не залишає слідів на комірці, але щоб ідеально очистити від нього шкіру вам доведеться докласти чимало зусиль.


До того ж покрита силіконовою плівкою шкіра не має ніякої фізичної можливості отримувати кисень. Так, губна помада тримається протягом дня, але сушить губи і далеко не завжди виглядає так, як обіцяно в рекламі.

Плюс до всього водостійку косметику не рекомендується використовувати жінкам із сухою шкірою. Інакше укупі з бажаним стійким макіяжем отримаєте інтенсивне старіння і зростаючі в геометричній прогресії мімічні зморшки. Одним словом, водостійка косметика - адже корисна, але у виняткових випадках.

Яка косметика краще?
Влагостойкая цілком підходить для сучасного ритму життя. І під дощ потрапити не страшно, і в тренажерний зал сходити. Ще один очевидний плюс - її легко підправляти "на бігу". Але не забувайте, що вологостійка косметика також підсушує шкіру і вимагає регулярного догляду за собою. Живить і зволожує шкіру і, по можливості, якомога частіше давайте їй відпочинок від косметичних засобів.

Правила нанесення
При нанесення водостійкою і вологостійкої косметики слід дотримуватися кількох правил, обумовлених наявністю в їх складі силікону.
По-перше, під стійкий тональний крем не наноситься ніяка основа - будь то база під макіяж або денний крем.

По-друге, при нанесенні стійкою губної помади не замикаються по звичкою губи. Просто прокрасьте пензликом.

І, по-третє, не переборщіть з кількістю стійкою туші. У цьому випадку склеєні вії чреваті набагато гіршими наслідками, ніж при використанні звичайної туші.