Виявляється, облисіння загрожує не тільки дорослим чоловікам, але навіть маленьким дівчаткам. І виною тому всього лише косички, які матері заплітають своїм дочкам. А сильне стягання і зачёсиваніе назад шкідливі для волосся будь-якого типу.

Якщо коси або хвостики занадто тугі, волоссю буде завдано непоправної шкоди. Це також стосується і зачісок, зроблених за допомогою хімічних випрямлячів, і "френч" - напомінаюшій зачіску вікінгів хвіст на маківці, популяризатором якого став Девід Бекхем. За твердженням дерматологів, подібні зачіски завдають шкоди волоссю не тільки афро-американців, як це прийнято вважати, але і волоссю будь-якого типу.

Дослідники на чолі з доктором Нонхланла Кхумало обслдовалі близько 2000 дітей і дорослих в ПАР показало , що кожна сьома школярка і третина жінок страждають від тракционной алопеції (випадіння волосся через їх постійного натягу). А кожен десятий чоловік-африканець схильний до захворювання шкіри - "потиличні келоїдні рубці", що приводить до утворення прищів і облисіння потилиці. Таке захворювання пов'язують з необхідністю часто підголювати волосся на потилиці для підтримки модної зачіски у формі.

До речі, крім облисіння носії подібних зачісок збільшують ризик занесення в кров самих різних інфекцій.


Так, наприклад, випрямлення волосся, яке зараз використовує практично кожна дівчина, не так вже й безневинно, як здається. Діти, що піддають своє волосся цій процедурі, захворюють тракционной алопецією в 1 з 5 випадків. Тоді як діти не виправляють свою кучеряву шевелюру, страждають цим в 4 рази рідше: в 1 випадку з 20.

"Часто відбувається пошкодження шкіри голови машинками для гоління, оскільки потрібно збрити волосся під корінь, - попереджає доктор Кхумало . - Необхідно враховувати пов'язаний з такими зачісками ризик поширення захворювань, що передаються через кров - таких, як вірусний гепатит та ВІЛ. Можливо, немеханічні способи видалення волосся більш безпечні ".

Підтверджує версію про те, що причиною тракционной алопеції можуть бути деякі зачіски, і консультант-дерматолог британської Королівської клініки Халамшіра в Шеффілді, Ендрю МакДонах. За його словами, щорічно в лікарню надходять чорношкірі пацієнти з тракционной алопецією. Захворювання вже визнано серйозною проблемою по всьому світу і особливо в Штатах, де величезну частину населення складають темношкірі люди.