Все більшу популярність у всьому світі останнім часом набуває такий метод боротьби з облисінням, як операція з пересадки волосся. До такого висновку прийшли експерти Міжнародного хірургічного товариства з регенерації волосся.

За останні 2 роки, за даними їхнього дослідження, кількість операцій з пересадки волосся виросло більш ніж на третину і сягнула торік 225 800. Причому число пацієнтів за цей же період фактично подвоїлася. Якщо раніше вони становили з 360 тисяч осіб, то тепер їх налічується близько 645 тисяч.

Такий вражаючий ріст пацієнтів пояснюється, насамперед, постійним підвищенням ефективності методів, застосовуваних сучасною медициною з пересадки власного волосся. На думку Карла Мозера, відомого віденського хірурга-косметолога, за допомогою сучасних технологій можна домагатися того, що пересаджене волосся абсолютно нічим не будуть відрізняються від природно зростаючих.

Звичайно, чоловіки як і раніше становлять основну частку контингенту для подібних клінік.


Адже облисіння загрожує в першу чергу ім. Але частка жінок, які бажають поліпшити волосяний покрив голови за рахунок пересадки волосся, росте також активно. Так, за 2 попередніх роки кількість жінок-пацієнток збільшилася на 2,4%, досягнувши торік 13,8%.

До того ж автори дослідження відзначають і тенденцію до омолодження потоку пацієнтів. Приміром, торік частка представників вікової категорії від 30 до 39 років вперше перевищила частку тих, кому від 40 до 49 років, і склала відповідно 48% і 36%.