Губна помада - "житель з постійною пропискою" у будь косметичці. Часто ми користуємося декількома помадами протягом дня: вранці - природним тоном, для вечірнього побачення або просто "культурної програми" вибираємо більш темний або яскравий колір. Що може бути природніше і звичніше жесту жінки, яка завдає помаду?
Однак, її використання не так безпечно, як нам інколи здається. І такий звичний предмет таїть у собі небезпеку - майже смертельну.
Американська організація із захисту прав споживачів провела дослідження, в ході якого тестувалися помади червоного кольору найвідоміших світових брендів. І в ході цього тестування з'ясувалося, що більше половини зразків містять свинець! Цей один з найнебезпечніших для людини елементів періодичної системи Менделєєва був виявлений в 61% досліджених зразків.
Постійний вплив свинцю на організм людини викликає синдроми ураження крові, нервової системи, шлунково-кишкового тракту і печінки. Особливо небезпечно взаємодію з речовинами, що містять свинець, для дітей і майбутніх мам!
У США не існує обмежень на вміст свинцю в косметичних засобах типу губної помади, і нормативи, за якими оцінювалася вміст шкідливих речовин, автори дослідження запозичили з аналогічних нормативів для цукерок, що, погодьтеся, цілком логічно - адже невідомо, скільки помади ми "з'їдаємо" за день.


Близько третини досліджених в Каліфорнійській лабораторії зразків містили свинцю більше, ніж допускалося цими нормами.
Коли автори дослідження звернулися до виробників небезпечних губних помад з проханням про перегляд технології виготовлення продукції, ті відповіли, що свинець у їхніх виробах утворюється "природним чином", і не додається в процесі виробництва. Важко в це повірити!
Таким чином, мода на природність отримує цілком наукове обгрунтування. Що ж робити? Прагнути до природного макіяжу, а для тих, хто не може дійти до найближчого магазину без косметики - наступна інформація: найбільш високий вміст свинцю виявлено в червоних помадах таких відомих брендів, як Cover Girl, L'Oreal і Christian Dior.