Натуральна косметика продається на вагу, приємно пахне, але рідко дає миттєвий результат.
Давно помічено, що все в історії речей розвивається по спіралі, чергуючись: міні змінює максі, строгість змінює романтичність, прихильність до натурального - любов до нових розробок синтетичних матеріалів . Любов до нейлону і милу, зробленому в хімічних лабораторіях, змінилася трепетним ставленням до всього природного, у тому числі і косметиці. Про те, що таке натуральна косметика, чим вона хороша і в чому її недоліки, дізнавалася кореспондент SHE.
Взагалі, поняття "Біокосметика" досить розмите. В основному цей термін рекомендують застосовувати до косметики, до складу якої входять продукти рослинного і тваринного походження. В общем-то, будь-яку косметичну продукцію в такому випадку можна назвати натуральною, адже крапля ефірного або оливкової олії або екстракт трав можна знайти в будь-якому складі серед хімічних формул. Однак ми під натуральною косметикою увазі продукцію, виконану цілком з природних речовин, саме таку продають у магазинах, де мило ріжуть як торт, а маски можна відлити в баночку, як мед або варення.
"Склад абсолютно натуральним, без консервантів, бути не може - рахунок його збереження йде на години ", - сумнівається Елла Зубрицька, лікар дерматовенеролог вищої категорії, клініка" Смітра ".
" Консерванти в складі косметики, звичайно, присутні, але і вони натуральні, - парирує Ірина Новосьолова, директор магазину Lush. - Це сода, оцет, лавр.
Є кошти, де використовуються хімічні консерванти - метилпарабен і пропілпарабен, але їх зміст не перевищує 1% ". Що ж тоді включає в себе натуральна косметика, що ховається під назвою "натуральні компоненти"? В основному це екстракти, ефірні олії, смоли, інші витяжки з квітів, коренів, листя і плодів. До складу одного з сортів мила Lush, наприклад, входить яблучний сік.
У чому перевага натурального складу? Вплив, який чинить на шкіру і волосся Біокосметика, м'якше, ніж те, що дає синтетична. Натуральна косметика також не опускається далі верхнього шару шкіри, що в деяких випадках безпечніше, ніж глибоке проникнення в епідермальні шари. Багатьом людям дуже подобається природний запах натуральної косметики.


За зауваженнями любительки продукції, вона тепер не може мити голову шампунями з мас-маркету - надто вже у них синтетичний запах.
Які мінуси біокосметіческіх коштів? Як вся фітотерапія, миттєвого результату вона найчастіше не дає. Для досягнення заявленого ефекту іноді доводиться регулярно використовувати засіб кілька місяців.
Але за словами Ірини Новосьолова, результат в будь-якому випадку гарантується: "Наприклад, нашій хною деяким доводиться фарбуватися разів п'ять, хоча у когось потрібний колір і блиск з'являється після першого ж використання - все залежить від індивідуальної структури волосся ".
В основному критика на адресу натуральної косметики надходить через високу вірогідність алергічних реакцій. "Косметичний ефект у натуральної косметики є, - зазначає Ганна Борзенкова, косметолог-дерматолог, салон" Міледі ". - Але відсоток алергічних реакцій, швидше за все, набагато більше. Ступінь очищення натуральних компонентів найчастіше досить низька, крім того, у багатьох людей алергія саме на натуральні продукти ".
До того ж на Землі все менше залишається місць, екологічна обстановка в яких, а отже, і нешкідливість флори, не викликає занепокоєння. Деяких бентежить висока вартість продукції. Наприклад, 100 грамів мила ручної роботи в магазині Lush стоять 150-300 рублів, в магазині грецької косметики Fresh Line - 200-400, шампунь Fresh Line - близько 500, Lush - 300 рублів.
Що стосується результату, то статистики, підтверджуючої дієвість або марність кремів, масок, шампунів, зволожуючого мила на шкіру, немає. Більшість як покупців, так і фахівців - косметологів та лікарів - схиляється до того, що ефект в кожному випадку різний: він може бути видимим і яскравим, може бути легким підтримуючим, а може і зовсім відсутні.
"Натуральні компоненти хороші і ненатуральні компоненти теж хороші, - резюмує Елла Зубрицька. - Все залежить від індивідуальності шкіри, дізнатися про реакцію якої можна тільки шляхом апробування ".
У будь-якому випадку молодильні яблук ще не винайшли, дива чекати не варто, а можна просто насолоджуватися естетичним ефектом" . І дійсно, для жителів міст зіткнення з природою, навіть за допомогою аромату мила, яке нарізається від великого шматка ніби торт, вже свято.
www.she.ngs.ru