Однією з основних причин раннього старіння, не тільки нашої шкіри, але і організму в цілому, є вільні радикали. Саме через них з'являються зморшки, змінюються і порушуються обмінні процеси, і як наслідок, можуть виникати онкологічні захворювання. Окислювальні процеси, головне джерело енергії, протікають в нашому організмі постійно, побічним результатом цих процесів і є виникнення вільних радикалів.
Зазвичай з ними справляється наш імунітет, який за допомогою антиоксидантів зв'язує вільні радикали, тим самим, нейтралізуючи їх. Але, на жаль, більшість з нас живе в агресивному середовищі великого міста, яка послаблює нашу імунну систему. І вона вже не може боротися з великою кількістю вільних радикалів.
Куріння, алкоголь, консерванти і ненатуральні барвники, забруднені повітря і вода, стреси, надмірне захоплення солярієм - все це посилює окислювальні процеси в організмі людини. Ультрафіолет - головний союзник вільних радикалів, що утворюються в шкірі. Тьмяний колір обличчя, передчасне старіння, пігментні плями - це маленький список того, до чого призводить надмірне збільшення їх кількості.
Молодий організм, імунна система якого ще міцна, досить легко справляється з цією напастю. Але що робити, тим, кому вже за тридцять? Або тим, хто постійно не висипається, у кого напружений графік роботи, і немає часу повноцінно харчуватися? Спосіб уберегтися від цієї біди тільки один - вітаміни. Головними антиоксидантами є вітаміни - А, С, Е.
У США лікарі, що стежать за здоров'ям своїх пацієнтів, прописують спеціальні антиоксидантні вітамінні комплекси. Середньостатистичні американці скуповують величезна кількість вітамінів і антиоксидантних препаратів, прагнучи зберегти здоров'я і молодість. Беручи курси даних препаратів, ми намагаємося "озброїти" організм проти вільних радикалів.


Але ніщо вам не замінить "живі вітаміни" містяться в ягодах, фруктах, горіхах і овочах. Чи не підміняйте повноцінне харчування хімією в таблетках. Краще задумайтесь, що ви їсте.
Адже навіть невелика зміна звичок у їжі може поліпшити стан організму в цілому. Велика кількість антиоксидантів міститься в рослинній їжі, наприклад, в таких звичних для нас ягодах як журавлина, чорниця, чорна смородина. Сливи, виноград, лимони, апельсини також багаті цими речовинами. Не забувайте і про овочі (квасолі, бобах) і горіхах (фундук, волоський і т.п.). До речі, в горіхах міститься мікроелемент селен, який теж є прекрасним антиоксидантом. Пийте більше зеленого чаю. Китайці недарма вважають, що той, хто п'є його три рази на день, живе на п'ять років довше. Дотримання елементарної культури харчування вбереже вас від багатьох неприємностей.
У боротьбі з передчасним старінням шкіри вам можуть допомогти спеціальні косметичні засоби. Вибирайте антиоксидантні крему. Будьте прискіпливі у своєму виборі і не економте кошти на даному виді косметики. Існують крему, до складу яких, входить цілий комплекс антиоксидантів, як миттєвого, так і пролонгованої дії. Купуйте крему відомих, що добре зарекомендували себе марок, при покупці порадьтеся із знаючими подругами або з продавцом- консультантом.
Для шкіри обличчя було б дуже непогано раз на тиждень робити антиоксидантну маску з натуральних продуктів. Наприклад, таку:
Віджати сік журавлини. На 3 столових ложки журавлинного соку взяти одну ложку картопляного крохмалю. Перемішати. Нанести дану маску ватним диском, змоченим в теплій воді на обличчя. Залишити на 15-20 хвилин. Особа після даної маски буде як у дитини.
Будьте здоровими. Бережіть себе.
Www.magnita.ru