Не знаю, як ви, а я дуже люблю помідори. У будь-якому вигляді. І не тільки тому, що вони смачні і корисні для здоров'я, хоча і це важливо.
Стиглі томати містять велику кількість вітамінів і мінералів, антиоксидантів, мають ранозагоювальну і протівоканцерогенним дією. Що міститься в них калій корисний для серцево-судинної системи та обміну речовин, сприяє виведенню зайвої рідини, кальцій зміцнює кістки, магній і фосфор беруть участь в обміні речовин, цинк відповідає за стан шкіри. Помідори - справжня скарбниця корисних органічних кислот і вітамінів С, Е і групи В.
Червоні томати відрізняються також високим вмістом лікопіну - природного антиоксиданту, що володіє протиракову дію. Цей овоч - кращий засіб для профілактики онкологічних захворювань. Користь помідорів зростає, якщо їх вживати в їжу з рослинною олією або тваринними жирами, вершковим маслом, сметаною і сиром. До речі, при термічній обробці лікопін не руйнується, а, навпаки, його кількість збільшується. Так що сміливо додавайте помідори в різні страви. Лікопін корисний також для серцево-судинної системи і може попередити ряд захворювань серця. Однак його зміст не у всіх томатах однаково. Чим червоно помідор, тим більше лікопіну міститься в ньому. У жовтих помідорах його набагато менше, а в зелених - практично немає. Так що колір має велике значення. Адже саме ті речовини, які надають томату яскравий червоний відтінок, і сприяють оздоровленню і навіть омолодженню вашого організму.
Томати багаті і іншими корисними речовинами - серотоніном, що має назву "гормоном щастя" і тирамін, що володіє здатністю перетворюватися в організмі в серотонін. Тому помідори є чудовим засобом від депресії.


Так що їжте їх, якщо хочете підвищити собі настрій або уникнути стресу.
Вміщені в томатах каротиноїди, на чолі з лікопіном, роблять пружною шкіру, сприяють народженню нових клітин, оберігають колагенові волокна від руйнування і стимулюють ріст нових рогових клітин, тим самим , прискорюючи процеси омолодження в організмі. Саме тому на помідори звернули увагу багато косметичних фірм, випустивши на їх основі серії косметики, що володіє антиоксидантними, зволожуючі, регенеруючі та іншими корисними властивостями.
За допомогою спеціальних засобів або домашніх масок з томатів можна не тільки захистити свою шкіру, але і навіть омолодити її. Наприклад, накладена на обличчя помідорна кашка допоможе не тільки позбутися від надлишків жиру, але і поліпшить колір обличчя, зволожить та освіжить сіру пористу шкіру.
Вченими доведено, що часте вживання томатів в їжу посилює природну опірність нашої шкіри шкідливому ультрафіолетовому випромінюванню. І навіть якщо не вдалося уникнути сонячних опіків, шкіра відновлюється швидше у тих, хто любить помідори.
Так що, якщо ви дбаєте про своє здоров'я, краси та молодості, включіть помідори в свій раціон. Вийде своєрідне антивікове меню: супи, страви, соуси з томату і, звичайно, томатний сік. Свіжі помідори, звичайно, теж корисні, але в консервованих і термічно оброблених набагато більше лікопіну. Не забудьте про рослинне масло і жири, які сприяють кращому засвоєнню лікопіну в організмі.
Речі, деякі вчені-ботаніки висловлюють думку, що томати, скоріше, є фруктами, ніж овочами. Але ж для нас це не важливо? Фрукт він або овоч, ми менше любити його не станемо.
Www.salons.su