На ранок після вечірки або після важкого трудового дня ми нерідко зауважуємо в дзеркалі темні кола під очима. А адже когось ця проблема переслідує постійно. Темні кола роблять нас втомленими, виснаженими, додають років.
Які ж причини цього косметичного дефекту? По-перше, наявність темних кіл під очима може бути наслідком будови підшкірно-жирової клітковини. Ця особливість передається у спадок і, як це не сумно, темні кола у таких людей з'являються вже в молодому віці.
Друга, і найпоширеніша причина - неправильний спосіб життя. В першу чергу це недолік повноцінного сну, за ним слідує неправильно харчування і хронічна втома. У цьому випадку пара тижнів відпустки допоможе вам найкраще.
Однак, причина темних кіл цілком може бути і патологічною. Так, при деяких захворюваннях внутрішніх органів, наприклад, нирок, кола під очима особливо сильно виражені і поєднуються з набряками.


При алергії збільшується пігментація в області очей, а порушення кровообігу надає області навколо очей синюватий відтінок. Якщо темні кола поєднуються з будь-якими іншими симптомами, і це вас турбує - не зволікайте з візитом до лікаря.
Але все ж зазвичай темні кола є наслідком нашого способу життя. Рекомендації тут дуже прості. По-перше, це повноцінний сон не менше 7-8 годин на добу, а по-друге - якісна косметика для очей.
А що робити, якщо вам необхідно прибрати наслідки безсонної ночі прямо зараз? Скористайтеся нашим рецептом: кружечки огірка або охолоджені пакетики чорного чаю, покладені на очі на 10-15 хвилин, знімуть набряк, зроблять шкіру більш свіжою і пружною. Щоб кола під очима були менш помітні, використовуйте для маскування коректор жовтого кольору.

Підготовлено відділом Краси