Ліфтинг (від англ. Lift - "підйом") - косметологічні процедури, що виконуються за допомогою косметичних засобів, масажу, методів апаратної косметології, естетичної хірургії з метою поліпшення контуру обличчя і тіла, видимого поліпшення зовнішнього вигляду шкіри за рахунок посилення її механічного натягу.

До хірургічних методів належать ліфтинги:
- підшкірний;
- подфащіал'ний;
- глибокий подфасціальной;
- поднадкостнічний;
- комплексний;
- ендоскопічний.

Підшкірний ліфтинг (міні-ліфтинг)
Традиційний метод передбачає надріз по лінії , яка починається від скронь, триває уздовж вушних раковин і йде в скальп за вухами. Після цього шкіру піднімають, натягують, а надлишки зрізають. Операції цього типу можуть виконуватися і у формі звичайної косметологічної процедури під місцевим наркозом (яка, втім, не дає тривалого ефекту), і в розширеному варіанті, подразумевающем тривалу реабілітацію. Найчастіше після такої операції відбувається перекіс вух, коли через півроку рубці скорочуються і відтягують вуха вниз. Міні-ліфтинг не робить впливу на носогубні складки, але може залишити грубі рубці за вухами. При повторному лифтинге шкіра виглядає перетягнутою (найчастіше це буває наслідком поєднання ліфтингу з хімічним пілінгом).

Можливі ускладнення: гематома, плями, рубці, деформація вушних раковин, підшкірні шишки; короткочасний результат операції.

подфасціальной ліфтинг
Це сучасна стандартна операція, яка передбачає більш глибокі надрізи. Сенс її в тому, щоб підтягнути шкіру і підшкірний шар, що складається з тканини і м'язів. М'язи нижньої частини обличчя і шиї натягують і по можливості прикріплюють до кісток. Потім на оновлений м'язовий каркас натягують шкіру. В ході цієї операції можна прибрати жирові відкладення або (якщо особа худе) вживити імплантати для додання здоравого обсягу. Операція ефективна при "індичої шиї", але практично не впливає на стан носогубних складок.

Можливі ускладнення: деякий ризик пошкодження лицьових нервів, що приводить до асиметрії особи.

Глибокий подфасціал'ний ліфтинг
Метод полягає в захопленні підшкірного м'язового шару, відділенні його від зв'язок щік і піднесений. В результаті можна домогтися: розгладження складок, які утворюються між носом і кутами губ; підтяжки обвислих щік, усунення подвійного підборіддя, підтяжки шкіри шиї.

Можливі ускладнення: меншу запалення, але більший ризик пошкодження нервових закінчень, менший ризик появи гематоми.

поднадкостнічного ліфтинг
Це нова технологія, що припускає одночасно надрізи в порожнині рота (щоб не травмувати шкіру щік) і надріз на маківці голови з проникненням під окістя і витягуванням найглибших шарів жиру разом з м'язами і шкірою.


Операція ефективна для усунення мімічних зморшок навколо губ та очей, але вона передбачає тривале загоєння.

Можливі ускладнення: Запалення протягом 6-12 тижнів, радикальна зміна зовнішності, особливо форми очей. До того ж існує ризик інфекції в зоні щік, навколо надрізу на голові може статися облисіння, втрата чутливості.

Комплексний ліфтинг
Це комплексна операція, що поєднує глибокий подфасціальной ліфтинг з ліфтингом брів і пластикою нижньої повіки. Вона дозволяє підняти брови, усунути мішки під очима й на щоках, а також підтягнути середню і нижню частини обличчя. Найчастіше її пропонують більш літнім людям.

Можливі ускладнення: запалення до 6 місяців, зміна чутливості шкіри голови і зміна форми очей.

Ендоскопічний ліфтинг
Пластична операція, виконувана за допомогою ендоскопічного обладнання. Новітні досягнення в області ендоскопічної хірургії дають можливість удосконалити поднадкостнічний ліфтинг, який зазвичай рекомендується більш молодим пацієнтам. Тепер такий ліфтинг можна робити через п'ять крихітних радіальних проколів в скальпа і крізь нижні повіки, не розрізаючи порожнину рота. Завдяки використанню оптоволоконного світла та ендоскопічної камери всі дії хірурга відображаються на моніторі телевізора. Застосування спеціального інструменту з довгою ручкою, на зразок вигнутого різця, який працює під оболонкою кістки, дозволяє уникнути пошкодження нервових закінчень і інших волокон. Ендоскопічний ліфтинг не можна назвати більш "агресивним", ніж поднадкостнічний ліфтинг. Вся різниця в тому, що проводять його крізь крихітні проколи, що залишають мікроскопічні шрами, що, природно, є великим плюсом.

Можливі ускладнення: запалення протягом 6-8 тижнів, більш тривале загоєння і втрата чутливості шкіри на деяких ділянках щік і чола. Міміка - особливо рух брів і губ - може виявитися скутою, але, як правило, з часом це проходить. Як і поднадкостнічний ліфтинг, ендоскопічний ліфтинг дозволяє радикально змінити форму очей. Що стосується нижньої частини обличчя та області шиї, для цих ділянок він не годиться, ось чому цей варіант пластичної операції рекомендують пацієнтам більш молодого віку.

Підготовлено відділом Краси