Ось уже кілька десятків років антиоксиданти вважаються мало не панацеєю для реанімації в'янучої і зрілої шкіри. Витяжки та концентрати різних продуктів, що володіють антиоксидантними властивостями стали незмінними складовими будь-якого крему від зморшок.
Виявляється, усталену думку про те, що антиоксиданти уповільнюють процес старіння, дещо перебільшено. Раніше вважалося, що антиоксиданти руйнують вільні радикали, що знаходяться в тканинах, саме завдяки цьому сповільнюючи процес природного старіння.
Однак дослідження на цю тему не припиняли, і останні експерименти показали, що думка про те, що антиоксиданти - кращий засіб, що сповільнює старіння , помилково.
Вчені перевіряли вплив антиоксидантів на організм черв'яків нематод, генний склад яких дуже схожий на генний склад людини.


Крім того, термін життя нематоди дуже короткий. Саме тому нематоди часто використовуються в якості піддослідних тварин для експериментів по старінню.
Результати дослідження показали, що антиоксиданти не чинили ніякого видимого впливу на черв'яків. Процес старіння у них тривав тими ж темпами, як і у контрольної групи нематод.
Вчені говорять, що процес старіння досі є мало вивченою сферою геронтології - медичної науки, що досліджує старіння. Всі головні відкриття, що стосуються старіння шкіри, по всій видимості знаходяться попереду.
Неясно, чи справді володіють омолоджуючу дію інші компоненти кремів проти зморшок - наприклад, колаген, вітаміни, ліпосоми, різні екстракти і витяжки з рослин.

Підготовлено відділом Новин