Останні дослідження в області косметології свідчать: якщо правильно підібрати препарати, що відповідають конкретному віковому періоду, то можна регулювати обмінні процеси в шкірі і відстрочити її незворотні зміни .

У шкірі 25-річного віку вже відбулися деякі зміни, поки ще непомітні неозброєним оком:

1. Знизилася інтенсивність білкового обміну, що призвело до зміни процесу кератинізації, зменшенню утворення власного колагену і еластину в дермі. Внаслідок це го основний колаген поступово втрачає здатність до відновлення. Між волокнами колагену з'являються додаткові хімічні зв'язки ("зшивання"), які роблять конструкцію дерми більш жорсткою і крихкою, чому також страждає еластичність шкіри, виникають дрібні зморшки навколо очей. У роговому шарі епідермісу змінилося вміст вологи, так як відбулися зміни у складі натурального зволожуючого фактора. Відчувається дискомфорт від сухості і стягнутості шкіри. З'явилися перші симптоми порушення епідермального бар'єру.

2. Зменшилися влагоудерживающие властивості матриксу дерми, що складається з води і гіалуронової кислоти. В основному це відбувається через збільшеної активності ферменту гиалурона-зи: вона отщепляет воду, яку утримує гіалуронова кислота, і вода "випаровується".

3. Знизилися швидкість ділення клітин в базальному шарі епідермісу і інтенсивність їх оновлення.

У косметичному салоні
Головний принцип догляду за шкірою у віці 25 років - максимальне збереження її еластичності і пружності. Стимулюючі процедури передчасні.

Показані:

- М'які пілінги, переважно ензимні.

- Крім очищення, необхідні зволожуючі процедури. Це можуть бути маски, зрошення, компреси, використання зволожуючого крему.

- Зволожуючі і тонізуючі процедури, апаратні і неаппаратние. Для цього використовуються засоби, що сприяють відновленню вологи: мікроелементи, екстракти водоростей, органічні сполуки кремнію, ДПА-луроновой кислоти, витяжки мохів та ін. Ці препарати сприяють утриманню вологи і перешкоджають її випаровуванню; вони не повинні містити биостимулирующих добавок.

- Косметичний тонізуючий масаж, який покращує кровопостачання шкіри і нормалізує доставку поживних речовин.

В Кисневі програми, які посилюють процес тканинного дихання. Такі програми і в апаратних (мікроструми, іонофорез), і в неаппаратних варіантах (маски та ін.) Мають на увазі використання засобів, що містять транс-дермальниє носії кисню.

Рекомендації
- Необхідно стежити за мімікою.
- Потрібно обов'язково користуватися сонцезахисними кремами.
- Корисний масаж за призначенням, а також самомасаж.
- Не можна користуватися кремами з гормонами і біостимуляторами.
- Можна робити гімнастику для обличчя , шиї, тіла.
- Рекомендується збалансоване харчування.

Догляд за шкірою, що в'яне

Шкіра старіє одночасно зі старінням всього організму. Зовні це проявляється втратою яскравості, зневодненням. У шкірі знижується обмін речовин, погіршується харчування, стає більш тонким шар підшкірної жирової клітковини, в результаті чого шкіра втрачає еластичність і пружність, слабшають функції потових і сальних залоз. У віці після 45 років сальні залози виділяють в три рази менше жиру, ніж у молодості; всі шари шкіри стають більш тонкими.


Зморшки поглиблюються.

Косметичні процедури для старіючої шкіри повинні сприяти отшелушиванию відмерлих рогових клітин шкіри, активізації жирового і водного обмінів, активізувати роботу фібробластів шкіри, зволожувати, відновлювати яскравість.

В результаті шкіра стає більш пружною і еластичною, відновлюються її природні функції і поліпшується колір обличчя.

У косметичному салоні

Перш за все, необхідно глибоко очистити шкіру. Для цього можна використовувати пілінг з фруктовими кислотами. Одна зі складових цієї процедури - парова ванна для шкіри обличчя, зволожуюча її верхній шар, що відкриває пори і поліпшує кровопостачання.

Після пілінгу корисний охолоджуючий гель з екстрактом морських водоростей, що містить велику кількість вологи. Він освіжає шкіру і дає їй можливість відпочити.

Далі рекомендується масаж по масажному крему для в'янучої шкіри. Він активізує обмін речовин, відновлює нормальне значення ря. В результаті шкіра стає більш еластичною і пружною.

Масаж обличчя (лікувальний, пластичний), при необхідності загальний масаж, масаж шийно-комірцевої зони і анти-целюлітний.

Маски - чергування зволожуючих , ліфтингових, пластифицирующих, термо-, водорослевих та інших масок.

Денний крем, яким пацієнт користується щодня. Використання косметичних засобів "антивікової" терапії в професійному і домашнього догляду - одна з важливих складових у стані вікової шкіри. Ці косметичні засоби повинні містити біологічно активні компоненти, що сприяють стимуляції клітинного метаболізму, поліпшенню трофіки шкіри, що заповнюють недолік мікроелементів, вітамінів, що володіють антиоксидантною, захисним ефектом.

Фізіопроцедури:
- міоліфтинг (звичайний або мікрострумовий);
- лімфодренаж (при необхідності ліполіз або вакуумний масаж);
- лазеротерапія;
- ионофорез біологічно активними сироватками (з королівським желе, олігоелементамі, еластином, витяжкою з плаценти, колагеном, гіалуроновою кислотою та ін.);
- д "Арсонваль, масаж рідким азотом.

За свідченнями (розташовані в порядку послідовності їх призначення):
- адекватний догляд за шкірою відповідно до віку;
- класичний косметичний догляд;
- апаратні методики;
- пілінги;
- микродермабразия і лазерна дермабразія;
- ін'єкційні методики;
- дермабразия;
- хірургічна корекція.

Рекомендації
- Діагностика стану здоров'я.
- Застосовувати імуномодулюючі препарати, гепато-протектори, вітаміни, мікроелементи і біологічно активні добавки ( БАД). Для уповільнення процесів старіння рекомендується приймати адаптогени - женьшень, елеутерокок, китайський лимонник, золотий корінь.
- Слід дотримуватися різким дня, сну. Обов'язкові дозовані фізичні навантаження (гімнастика, шейпінг, плавання та ін.).
- Необхідно правильно і повноцінно харчуватися (зі зниженою калорійністю).
- Використовувати ампульні кошти.
- Корисний масаж - 2-3 курси на рік, бажано з підтримуючою терапією: після закінчення основного курсу масаж проводиться один раз на тиждень.
- Особливу увагу слід приділяти захисту шкіри.
- Рекомендуються креми з біоактивними компонентами.
- Не забувати про захист шкіри від ультрафіолетових променів.

Підготовлено відділом краси