Проходить час і число прихильників Ботокса неухильно зростає: він став доступний, розвіяні багато негативні міфи про отруйність ботулотоксину, удосконалюються методики і техніки.

Немає сенсу зайвий раз розповідати історію відкриття Ботокса і описувати стандартний механізм дії: це добре всім відомо. Але "нова історія" Ботокса народжує нові питання, відповіді на які бажано знати перш, ніж Ви вирішите для себе: "колоти або НЕ колоти".

Керуючись власним досвідом, коло найбільш актуальних питань, які найбільше турбують як тих, хто коли-небудь вже робив ін'єкції Ботокса, так і тих, хто роздумує, чи робити їх взагалі, визначили лікарі-косметологи Медичного центру "Дворянська Садиба".

9 лютого 2010 в нашому Медичному Центрі пройшов унікальний науково - практичний семінар з найкращим Ботокс-методиками. Проводив семінар сертифікований тренер компанії-виробника Allergan (США), провідний Медичний радник Центру "Здоров'я Сім'ї", (єдиного офіційного дистриб'ютора Ботокса в Росії), Експерт з ботулінотерапіі і новітнім ін'єкційним методикам, Автамонов В.Ю.

Обговорювалися не тільки новітні методики і техніки, а й те, як зробити роль Ботокса максимально "зрозумілою" для пацієнта.

Отже, Перше питання: Яке ж все-таки основне призначення Ботокса в косметології?

По-перше, Ботокс - міорелаксант. Його завдання - розгладити гіперфункціонального складки (чим по суті є мімічні зморшки). У цьому сенсі замінити його ін'єкції (або його аналогів) абсолютно нічим.

По-друге, Ботокс відновлює структуру особи по молодому типу. З віком тонус певної групи м'язів надмірно посилюється (виникає гіпертонус), а інший - занадто слабшає (прояляется птоз). Ось Вам обличчя жінки середнього віку: борозни мімічних зморшок, носогубні складки, "брилі", опущені куточки рота; далі - зморшки маріонетки, слізні борозни! А є ще т.зв. "Вікова міміка" .. Так от, за допомогою Ботокса Ви можете усунути це за сеанс ін'єкцій і як мінімум на кілька місяців.

По-третє, Ботокс - найкраще (і безпечне!) Засіб від гіпергідрозу (підвищеного потовиділення ): пахви, долоні, стопи .. Вобщем, хто страждає проблемою, той зрозуміє, що означає позбутися "цього" за один сеанс. А просунуті дівчата роблять подібну процедуру зараз і без особливих показань, а просто, щоб завжди бути у формі.

Друге питання: Омолоджує Чи Ботокс?

Такі "хіти" анти-ейдж терапії, як Термоліфтінг иили Фракційний термоліз, кардинально омолоджують дермальниє структури, без скальпеля прибирають надлишки шкіри і зморшки. Вони впливають на шкіру на клітинному рівні.

Ботокс фіксує їх результат. Без його впливу їх омолоджуючі дію протривати значно менше. Можна сказати, що ряд процедур омолоджують біологічно, а Ботокс - механічно.

Третє питання: Які омолоджуючі процедури краще робити "до" ін'єкцій Ботокса, а які "після"?

Оптимальну послідовність визначає лікар у кожному конкретному випадку. Але загальний принцип такий:

  • Процедури з кардинальною омолоджуючий ефект, засновані на термічному впливі: Термоліфтінг, Фракційний лазерний термоліз, Лазерний пілінг, Лазерна шліфовка, робимо "до", тому інтенсивний приплив крові в процесі цих процедур "вкорочує" термін дії Ботокса
  • Контурну пластику бажано робити "до", однак це не стосується осіб з відчутною ассиметрієй
  • Курси мезотерапії і биоревитализации не залежить від ін'єкцій та проводяться за показаннями
  • Мікрострумова терапія може проводитися як "до", так і "після". А курси міостімуляциі, зрозуміло, "до"

Даний принцип, повторимося, не догма. Бувають ситуації, коли ряд фізіотерапевтичних процедур чергується з ін'єкціями Ботокса і виходить "чудовий" "Оксамитовий" ефект. Але для того, щоб "порушувати" правила необхідно бездоганно володіти техніками ін'єкцій Ботокса, прекрасно розбиратися в ньюансах іннервації і .. мати бездоганне "бачення" подальшого результату.

Четверте питання: Чи означає необхідність приходу на "корекцію" некомпетентність лікаря, що проводив процедуру або спробу "взяти побільше грошей"?

Якщо Вас запросили на корекцію - це означає, що лікар добросовісний, компетентний і .. обережний. Ботокс - препарат, з яким "краще переблюсті, ніж недобдіть", особливо, якщо Ви не дуже добре знаєте пацієнта або бачите якісь "відхилення".


Зараз всіляко вітається "поетапний" Ботокс. У цьому випадку Ви отримуєте м'який, але точний результат без "неприємних" явищ перших двох тижнів.

Що ж стосується фінансового аспекту, то хоч за два, хоч за один раз для зняття гіпертонусу м'язи Вам знадобиться саме стільки одиниць (в сукупності), скільки знадобитися.

П'яте питання: Де вигідніше колоти Ботокс, в центрах, де визначається вартість "за зону" або "за одиницю"?

Якщо Ви по-справжньому раціональні і при цьому дорожите якістю процедури, вибирайте варіант оплати "за одиницю". У цьому випадку лікар спокійно визначає потрібну Вам дозу (яка може бути значно менше середньостатистичної). У тому ж випадку, якщо Вам буде потрібно відносно велика кількість одиниць, Ви не спровокуєте нікого до непотрібної економії.

Шостий питання: Чи можуть вколоти "разбадяженний" Ботокс?

Існують різні школи: в одних активний Ботокс розводиться в пропорції 1: 1, в інших 1: 2. Крім того, більш концентрований Ботокс діє швидше і прицільно, а більш слабкий - м'якше. Але платите-то Ви за одиницю діючої речовини, а не за мілілітри "на виході"! Тому залиште це питання в компетенції фахівців.

Сьомий питання: Чи потрібно, щоб флакон відкривали при Вас?

Ботокс - НЕ кефір і за день "не прокисне ". Офіційний термін зберігання відкритого флакона - 1 місяць. У солідному центрі при хорошому потоці флакон буде витрачений як мінімум за пару днів. А в іншому місці ми б і "колотися" не радили ...

Восьмий питання: Чого слід боятися, роблячи ін'єкції Ботокса? Чи може проявитися птоз иили з часом статися атрофія м'язів?

Ботокс - це дозозависимое лікування. При правильному дозуванні Вам не загрожують парези, птоз і т.п. Хороший спеціаліст працює не на блокування м'язи, а на зняття гіпертонусу. Основна ідея векторної теорії в ботулінотерапіі: відключити силу м'язів депрессоров (тягнуть особа вниз) при відносному розслабленні м'язів елеваторів ("ліфтинг обличчя, але при гіпертонусі" заламують "дерму). При цьому, навпаки, досягається додатковий ліфтинг а не" провисла "особи, яку так бояться противники Ботокса.

Враховуються також сила гравітації, анатомічні особливості особи, тургор і стан шкіри, вік, наявність філлерів, хвороби в анамнезі і навіть перспективний план anti-age терапії. атрофія м'язів Ви також можете не боятися, тому що її кровопостачання зберігається.

Питання дев'ятий: З якого і по який вік безпечно робити ін'єкції Ботокса? Чи можуть часті ін'єкції Ботокса призвести до незворотних наслідків?

Ботокс успішно використовується для лікування дітей від косоокості і припустимо він з 2-х річного (!) віку. Якщо лікар компетентний, то постійні (в міру необхідності) ін'єкції приведуть тільки до того, що у Вас буде гладке підтягнуте обличчя , без ефекту "маски" і з природною мімікою. А ваші однолітки, що боялися Ботокса, виглядатимуть рази в півтора старший і вже "займуть чергу" до пластичних хірургів.

До речі, після "пластики" хірурги, як правило, настійно рекомендують "вколоти Ботокс", як тільки зійдуть синці і набряки, для того, щоб ефект операції зберігся можливо довше.

Завершальні рекомендації. Приходячи на ін'єкцію Ботокса, не прагніть надмірно "контролювати" лікаря, вказувати, скільки і куди потрібно вколоти: адже якщо немає довіри до фахівця, чи варто взагалі йти до нього! Постарайтеся краще уважно вислухати всі рекомендації і задати всі необхідні питання.

Якщо у салонацентра немає медичної ліцензії, якщо Вам не дали пам'ятку, договір иили не заповнили медичну карту, просто вставайте і йдіть !!!

І подумайте самі: чи варто гнатися за особливою дешевизною ін'єкції? Адже хороший затребуваний фахівець досить високо цінує свою працю і не стане приманювати клієнтів "надмірним демпінгом".

Наприкінці хочеться додати: якщо Ви потрапляєте до по-справжньому досвідченому і кваліфікованому фахівцю, то результат від ін'єкцій дійсно перевершить Ваші очікування. Ботокс - найсильніший засіб і потужна зброя в боротьбі за красу, але тільки "в досвідчених руках".