З тих пір, як в 20-ті роки минулого століття велика Коко Шанель ввела моду на засмагу, для багатьох жінок шоколадний колір шкіри став idee fixe .

З'явився навіть такий термін "танорексія" - психологічна залежність від перебування на сонці. Незважаючи на всі «жахи», які розповідають медики про шкоду УФ, ми готові "смажитися" годинами на сонці або в солярії, щоб відповідати красивим картинкам з глянцевих журналів.

Як засмагнути швидко, не наражаючи себе на небезпеку? Чи можна домогтися шоколадного кольору шкіри без спеціальних засобів? Що робити, якщо засмаглою потрібно стати терміново?

На ці актуальні питання відповідають дермато-косметологи СПА-центру "Дворянська Садиба", досвідчені фахівці в області лазерних і фотодинамічна технологій. Саме такі лікарі знають все про пігментації: як її досягти, або, навпаки, уникнути. А загар якраз і є пігментація - спроба природи виставити екран проти сонячних променів.

"Батько" лазерної медицини д-р Фитцпатрик розробив теорію фототипів з аналізом по сприйнятливості нашої шкіри до різних випромінюванням, в т.ч. і УФ. У кожному поважаючому себе солярії повинні лежати інструкції з можливим дозам "засмаги" виходячи з фототипу шкіри.

Кожен фототип визначається кількістю і якістю меланіну, речовини, якою наш організм "відповідає" на інсоляцію. Якщо, повернувшись з пляжу (або з солярію), Ви спостерігаєте почервоніння, знайте: це опік, а не загар! Засмага в нормі виявляється протягом доби у вигляді потемніння (а не почервоніння) шкіри, як результат активізації меланіну.

Меланин - це темний барвний пігмент, який під впливом сонячних променів (а точніше, ультрафіолету) утворюється з амінокислоти , що входить до складу більшості білків - тирозину. Утворюється меланін в клітинах шкіри під назвою меланоцити. Якщо у світлошкірих народів Європи (1-2 фототипи) в епідермісі зустрічаються поодинокі гранули меланіну, то у південних народів (5-6 фототипи) епідерміс суцільно ними заповнений.

Так от: якщо у Вас генетично меланіну мало, то проводь Ви хоч цілі дні на пляжі - нічого крім опіків і шкідливою дози випромінювання не отримаєте !!!

Правда, меланоцити можна стимулювати. Найкраще для цього підійде сеанс засмаги в солярії.

По-перше, засмага в солярії піддається суворої "дозуванні".

По-друге, солярій не продукує особливо шкідливе випромінювання УФ типу А.

По-третє, Ви можете (і повинні!) використовувати спеціальну косметику, стимулюючу синтез меланіну. Це не просто допомога Вашій шкірі "потемніти", це активізація захисту її генового шару від УФ типу В і окисного стресу.

Після того, як Ви отримаєте в солярії хоч би мінімальний захисний "меланіновий" екран, можна виходити на пляж.

Зрозуміло, на пляжі потрібно перебувати в корисні годинник (всі їх знають: до 12,00 і після 16,00). І навіть в цей час необхідно користуватися сонцезахисної косметикою.


Чи знижується можливість "засмагнути" при користуванні сонцезахисними засобами? Якщо індекс SPF вище 10, то - так. Йдеться, зрозуміло, про нашій середній смузі. Хоча бувають дні підвищеної сонячної активності, коли не рятує навіть SPF +30. Тоді взагалі краще більше часу проводити під тентом. Врахуйте: краще бути трохи блідіше, але без зморшок, пігментних плям, сонячних дерматозів і прищів!

Хочете стати темніше?

Вихід один - "подкрасьте" шкіру зсередини або ззовні. "Зсередини" надати шкірі золотистий відтінок допомагають каратиноїди (жовто-червоні пігменти, яких багато, наприклад, в моркві). Це провітамін А рослинного походження. Пігментація шкіри каратиноидами + пігментація меланіном і дають ефект більш темного засмаги.

Крім того, каротиноїдів - чудові антиоксиданти, тобто захисники від окислювального стресу, викликаного УФ випромінюванням. Кращий рецепт для безпечного "засмаги пошвидше" - капсули з каратиноидами перед походом на пляж або в солярій. 1 капсула замінює по ефективності кілька склянок морквяного соку!

Якщо ж Ви хочете придбати по-справжньому радикальний тропічний загар, то без "підфарбовування" шкіри зовні, т.е автозасмаги не обійтися.

На сьогоднішній день, коли попит народжує пропозицію, з'явилася величезна безліч т.зв. "Моментальний загар", "Голівудський загар", "тропічної засмаги" ...

По суті все це автозагари, тобто різні способи фарбування верхнього шару шкіри, що наносяться на відміну від домашніх автозагаром професійним способом за допомогою спеціального обладнання. Розрізняються вони (причому досить суттєво) за ціною, якістю, результативності та тривалості перебування на шкірі.

Рекомендуємо Fake Bake. Він невипадково вважається загар без сонця №1 у світі. Його воліють Мадонна, Брітні Спірс і багато інших "завсідники" Червоної килимової доріжки.

Fake Bake вигідно відрізняють від інших автозагаром:

  • Екологічність: 100% натуральні компоненти
  • Абсолютно природний вигляд ("щойно повернулися з Момбаси! ...")
  • Стійкість як у засмаги з солярію (до 18 днів насиченого кольору)
  • Відсутність плям при змиванні
  • Чи не фарбує волосся, нігті, одяг

Але найголовніше - це те, Fake Bake містить компоненти (унікальна запатентована формула), що активізують вироблення власного меланіну! Тобто він стимулює Ваш власний "Загарное" потенціал.

Вобщем, з усього вищесказаного можна соcтавіть формулу найшвидшого, темного і безпечної засмаги від лікарів-дерматокосметологов "Дворянській Садиби":

1 день: Сонячна капсула + "Легкий" засмага в солярії +
2 день: + сеанс Fake Bake +
3 день: + сонячна капсула + якісна сонцезахисна косметика і вихід на пляж

Результат: карколомний ефект при розумних витратах і без жодного шкоди для здоров'я!