Визначення свого кольоротипу має все більше прикладне значення. Адже саме цветотип визначає, які кольори краще використовувати при створенні іміджу. Але якщо підібрати косметику або макіяж можна емпірично (за допомогою примірки), то відносно фарбування волосся все значно складніше.

Кожна жінка, напевно, стикалася з тим, що якийсь колір її "вбиває", а якийсь "несказанно фарбує". У всіх є улюблені тони в палітрі, які ми з тим чи іншим ступенем успішності намагаємося отримати. Але, коли мова заходить про кардинальну зміну іміджу, варто задуматися про раду грамотних професіоналів.

Як же професіонали визначають, підійде Вам той чи інший колір волосся? Чи можна самостійно визначити свій цветотип? Як виглядають зовні різні цветотипу? Чим керуватися при самостійному фарбуванні волосся та підборі макіяжу? Порадами поділяться майстри центру "Дворянська Садиба".

Почнемо з того, що традиційний поділ за кольорами волосся: блондинки, шатенки, брюнетки і руді більш не актуальне. У кожній з цих груп сотні нюансів і відтінків. Крім того вже сформувалися такі перехідні групи як брондінкі і блонетка.

Значно більш обгрунтованою є градація, розроблена відповідно до класифікації швейцарського педагога і художника Йоганнеса Іттена, по якій всіх представників європеоїдної раси можна розділити на 4 головних цветотипа: Весна, Літо, Осінь, Зима.

У природі існують три головні "кольорових" кольори: червоний, жовтий і синій, і три ахроматичності, що визначають насиченість: білий, сірий і чорний. Всі інші кольори - це похідне трьох основних, виражене в тій чи іншій мірі інтенсивності.

В залежності від домінанти одного з цих кольорів визначається Ваш індивідуальний цветотип, а також його градації: теплийхолодний; чистий/приглушений. Цими характеристиками варто керуватися при експериментах з косметикою і кольором волосся. Саме холод - тепло є основоположною характеристикою, чи піде Вам той або інший відтінок.

Весна, домінуючий колір-жовтий. Кольоротип теплий, чистий
Літо, домінуючий колір - синій. Кольоротип холодний, приглушений
Осінь, домінуючий колір - червоний. Кольоротип теплий, приглушений
Зима, домінуючий колір - синій. Кольоротип холодний, чистий

Якщо Ви наважуєтеся на експеримент з кольором волосся, бажано самостійно не переходити межі свого кольоротипу. Професіонали дозволяють собі рух усередині холодною (літо, зима) і теплою (весна, осінь) групи. І зовсім вже радикально міняти холодний на теплий, і, навпаки. Кардинальна зміна потягне за собою зміну макіяжу, включаючи тон шкіри, колір брів - вій, а іноді навіть кольору очей (благо, зараз існують лінзи). Зрозуміло, необхідно буде поміняти гардероб, а іноді змінюється навіть психотип.

Існує кілька способів визначення Вашого цветотипа. Основною характеристикою, чи піде Вам той або інший відтінок, є показник холоднийтеплий. Візьміть 2 шматки тканини одного кольору, але різних відтінків. Наприклад: персиково-рожевий -лососевий (теплий) і рожево-бузковий (холодний). Прикладіть їх при денному освітленні до лиця. Якщо підходить перший, Ви ставитеся до теплого кольоротипу. Якщо другий - до холодного.

У цьому експерименті з тканиною можна піти далі. Визначившись з "теплотою", конкретизуємо яскравість цветотипа. Накиньте червоно - коричневий і ніжно-персиковий шарфи. Підійде "теракот" з домінантою червоного, Ви Осінь. Якщо підійде ніжний "лосось" - Весна. У Зими і Літа домінанта одна - синій колір, проте в різному ступені приглушеності. Отже, якщо Вам більше підійде пастельний приглушений рожево-бузковий колір - Ви Літо. Якщо інтенсивна фуксія зробить фарби Вашого обличчя бляклими, то, значить, Ви контрастна холодна Зима.

Зовні цветотипу виглядають так.

Весна - та сама натуральна блондинка з персиковим рум'янцем, світлою ніжною тонкою шкірою, іноді жовтуватими ластовинням. Деякі "весни" на сонці отримують легкий золотий засмага. Очі - блакитні, бірюзові, волошкові. Колір волосся повинен бути обов'язково з золотистим нюансом: пшеничний, медовий, бурштиновий, карамельний, рідше - золотисто-каштановий. Зовнішність Весни - межа мрій, волосся практично не вимагають коректування кольору. Можливо: посилити відтінок золота за допомогою ламінування або легкого мелірування в стилі baby-blond ("вигорілі волосся дитя") світло-пшеничними пасмами. Не рекомендується: робити холодні пасма, фарбувати волосся в темний, чорний і червонувато-рудий колір. "Холод" зробить простіше красу природного блонда, "додасть" вік. Темні, чорний і червонуваті кольору волосся "гасять" ніжні фарби особи.

Літо - поширений цветотип з досить широкими колірними кордонами і різним ступенем контрастності.


Колір шкіри: від світло-рожевого з легким сіруватим відтінком до червонуватого з блакиттю. Часто бувають близько розташовані судини. Іноді зустрічаються сірувато-коричневі веснянки. Засмага темний. Колір очей: сірий, сіро-блакитний, сіро-коричневий, іноді зеленуватий. Волосся від світло-попелястого до темно-русявого і русо-коричневого. Це абсолютно-ідеальна база для брондірованія. Причому, професіонал може надати контрастним пасмам як холодний, так і теплий відтінок при поєднанні з холодним фоном. Це трохи додасть ніжності вигляду. Чудово виглядають холодні бежеві блонди (або мелірування в такому відтінку). Дуже світлий блонд допустимо тільки при ідеально рівному тоні шкіри. Платіновий- тільки для дуже молодих жінок.

При фарбуванні в більш темні тони для додання Лету контрастності, необхідно стежити за кольором вій і брів. Лету добре підходять насичені каштанові, холодні горіхові відтінки. Дуже красиво виглядає димчастий ряд "Ірида" (попіл з фіолетовим нюансом) Зеленооким можна допустити коньячні пасма.

Осінь. Якщо Весна - ніжна Золотоволоска, то Осінь - це вогонь у волоссі, але вогонь злегка приглушений, затемнений. Теплий червоний нюанс в пігменті волосся забарвлює їх в усі відтінки червоно-рудого, червоно-коричневого, мідного кольорів. Витративши весь запас яскравості на волосся, природа нагороджує Осінь блідою шкірою, які не схильної до засмаги, рудуватим бровами і віями. Колір очей: від зеленого до янтарно-коричневого. Іноді зустрічаються чорні і темнокарие очі з рудим пухнастими віями. Як правило, такий колір волосся не вимагає доопрацювання - він і так максимально насичений. При цьому Осінь передбачає ефекту "вигорілого волосся". А ось тонкі пасма кольору чилі або куркуми можуть зробити колір більш соковитим. Ні в якому разі не можна використовувати холодні тони, навіть частково: світлий "холод" створює ефект сивини, темний - "бруду" на волоссі.

Багато хто прагне перейти в цветотип загадкової Осені. Чудовий засіб для цього - Хна, що дозволяє отримати найрізноманітніші відтінки рудого волосся і при цьому зміцнює їх. Ось тільки переходити в цей цветотип потрібно правильно, не забуваючи фарбувати брови і вії в теплий коричневий тон. Не завадять для повноти іміджу і кольорові зелені лінзи.

Зима - рідкісний за красою і яскравості кольоротип, який так люблять фотографи за контрастність. Особливо хороша т.зв. "Імператорська Зима": темні, чорні або чорно-коричневі (соболині) волосся, біла порцелянова шкіра (проте, схильна до засмаги), чорні брови і вії в поєднанні з льодисто-блакитними очима. Іноді зустрічається рідкісний холодний чисто-сірий колір очей. Саме така зовнішність описана в Казці про Білосніжку. Зрозуміло, маючи такий рідкісний за красою цветотип, було б найбільшою дурістю намагатися його змінити. Можна тільки іноді варіювати відтінки волосся: від синьо-чорних до глибокого попелу, або холодного коричневого (дуже і дуже темного). Спроби освітлити волосся відразу ж приберуть "дорогу" контрастність і переведуть цей рідкісний зимовий цветотип в поширене Літо.

Існує також більш демократична неконтрастная Зима. Це, так званий, "південний тип" з оливковою шкірою, чернимікорічневимі волоссям і чернимітемно-карими очима. Дівчата цього кольоротипу дуже люблять освітлюватися в блонд. Однак, робити це самостійно категорично не рекомендується! Будь теплота на волоссі дуже "пробачить" Зиму. А "вивести" самостійно стійкий пігмент меланін, якого багато в чорному волоссі, вдома не під силу. В результаті виходять жовті "блондинки" з паленим волоссям, дуже грубо поєднуються з темною оливковою шкірою.

"Вищий пілотаж" професіоналів - вивести таку пекучу брюнетку в холодний платиновий або бежевий блонд. Виглядає це, звичайно, красиво, але не слід забувати і про здоров'я волосся: безпечна маніпуляція можлива тільки за умови безаммиачні фарбування. Застосування технік брондірованія, дозволяє перейти в більш світлі тони легше і з меншим ризиком. Не секрет, що для південних красунь атрибутом привабливості часто було фарбування волосся хною в червонуваті відтінки. Для тих, хто хоче додати "вогнику" краще використовувати червонувато-сині тони: баклажан, чорниця, черешня. У цьому випадку зимова зовнішність тільки виграє.

Безумовно, "і неможливе можливо ..." в наш час високих технологій. Але. задумавши кардинальний перехід, пам'ятайте, що гідом повинен бути не просто професіонал, а художник і в певному сенсі психолог, тому підійдіть до вибору майстра і Студії з усією відповідальністю.

Весна
Літо
Осінь
Зима