Завжди заздрила білою заздрістю шірокоскулое дівчатам з причини того, що вони більш фотогенічні і їм майже не відома така річ, як подвійне підборіддя. А ще недавно прочитала про те, що шірокоскулое в меншій мірі схильні птоз особи і ця проблема може не турбувати їх до глибокої старості. Мати природа не завжди до нас справедлива і якщо ваш ідеальний овал обличчя радував в молодості, то з віком він починає нас засмучувати. Шкіра обвисає, з'являється друге підборіддя, збільшуються носогубні складки. Ми відкриваємо для себе таке страшне поняття як птоз особи.

Насправді птоз - це звичайне вікове ослаблення м'язів обличчя, яке в 21 столітті вже не вважається глобальною проблемою. Завдяки чудесам косметології та пластичної хірургії стало можливо зцілення і від цього "недуги". Але щоб продовжити моменти гордості за свій правильний овал обличчя рекомендуємо поменше підставляти його прямим сонячним променям, сильного вітру, намагатися тримати себе в одній фізичній формі і поменше піддаватися стресам. Але що робити, якщо птоз вас все ж таки наздогнав? Знаючи причину його виникнення, можна і потрібно робити наступні дії: зміцнити м'язи обличчя, підтягнути шкіру і прибрати зайвий шар підшкірного жиру. На першому етапі цілком можна обійтися чудодійними уколами краси (ботокс, мезотерапія, біоревіталізація, ін'єкції філерів на основі гіалуронової кислоти).

Ін'єкції можна поєднати з лазерним омолодженням і безопераційної контурній пластикою. Якщо все вищеперелічене ви вже спробували і не один раз, але результат вас не влаштовує або якщо ви вчасно не охопити цією проблемою або у вас є якісь анатомічні особливості, то в цьому випадку без допомоги пластичного хірурга вже не обійтися. Про те, які існують хірургічні методи усунення птозу особи, нам розповів щелепно-лицьовий хірург вищої категорії, номінанта Європейської Премії "Аврора", Володимир Вікторович Наумов.

Отже, в залежності від області птозу пластичний хірург може порекомендувати зробити наступні види хірургічної корекції овалу обличчя:

- кругова підтяжка обличчя - корекція носогубних складок і відвисання шкіри, видалення зморшок і надлишку підшкірно-жирової клітковини.


Показана пацієнтам не молодше 45-50 років. Ефект приголомшливий і залишається на 10-20 років

- ендоскопічний ліфтинг - найглибший метод підтяжки середньої зони обличчя, має наступні плюси: мінімум рубців, максимум ефекту, який зберігається значно довше, ніж після звичайної підтяжки.

- блефаропластика - операція дозволяє позбавитися від зморшок і надлишку жиру в області століття. Можлива як пластика верхніх, так і нижніх повік в комплексі або окремо. Найбільш вдалою вважається операція, після якої вдалося природність і натуральність погляду. Може виконуватися в будь-якому віці (залежно від показань) і в комплексі з іншими видами пластичних операцій. Ефект зберігається на 10-15 років.

- СМАС-ліфтинг - глибока підтяжка обличчя через особливі хірургічні доступи в області всередині вушних раковин і за вухом. При цьому віддаляються не тільки надлишки шкіри, але і надлишок жиру в області вилиць і підборіддя. Досить складна по техніці операція і найбільш травматична в порівнянні з іншими, її повинен проводити висококваліфікований хірург, який спеціалізується на цьому виді пластичних операцій. Результат може зберігатися до 10 років.

- хірургічна ліпосакція - видалення надлишку жиру в області обличчя, підборіддя і шиї. Одна з найбільш безпечних операцій. Може поєднуватися з іншими видами пластики. Останнім часом широко застосовується лазерна ліпосація (ліполіз) - найбільш природний метод видалення жиру.

Який саме спосіб хірургічного усунення птозу вибрати і з чим його поєднувати доктор Наумов вирішує тільки після ґрунтовного огляду та бесіди з пацієнтом. Консультації Володимира Вікторовича доступні он-лайн на сайті naymov.ru