Ось і минуло літо з його жаркими денечка, палючими променями сонця, ласкавими морськими хвилями, жовтими піщаними пляжами. Жінки повертаються з літньої відпустки: хтось весело і корисно провівши час із сім'єю, хтось під враженням хвилюючого курортного роману, але всі вони приїжджають відпочили, свіжими і засмаглими. І ось тут можна сказати про "ложе дьогтю" у всій цій бочці медового пишноти - у них у всіх виникла проблема зі шкірою.

Чому ж це сталося?

Все пояснюється досить просто. Під впливом потужних ультрафіолетових променів, які рясно потрапляють на тіло під час прийняття сонячних ванн, в організмі починають виділятися вільні радикали, що завдають дуже великої шкоди станом шкіри. Про їх негативний вплив на організм жінки в цілому можна говорити багато, але ми зупинимося на проблемах шкіри.

У косметології поділ шкіри на суху, жирну і в'яне дуже умовно і воно не буває однозначним. Ніхто точно не може сказати, в якому саме віці вона починає втрачати вологу. Навіть у двадцятип'ятирічної жінки після літнього відпочинку суха шкіра стає ще суші. Косметологи вважають, що їх професійними послугами з догляду за шкірою обличчя, щоб здобути перемогу над ознаками в'янення, представниці прекрасної половини людства повинні починати користуватися з тридцяти років. Саме з цього віку повернулися з літнього відпочинку дами відзначають погіршення пружності шкіри, її млявість і сухість.

А власниці жирної та комбінованої шкіри помічають розширені, дуже помітні пори, підвищення сальної секреції і неприємні вугрові висипання, які виникли від того, що спека посилила діяльність сальних залоз. Ще одним, вкрай естетично непривабливим наслідком перебування на сонці без використання засобів захисту від небезпечних ультрафіолетових променів, є гіперпігментація - поява некрасивих коричневих плям на обличчі.

Тепер розберемося з усіма цими неприємностями по порядку. Спочатку поговоримо про зволоження. Шкіра, що втратила вологу, стає схожою на пергаментний папір, перестає бути пружною і свіжою. Косметологи на сьогоднішній день мають масу методик з професійного догляду, що допомагають повернути шкірі втрачену влітку вологу і поліпшити її зовнішній вигляд.

Це можуть бути різні зволожуючі комплекси, які пропонуються в салонах краси. Професіонали рекомендують провести курс мікрострумової терапії. Мікрострумовий апарат щадним чином, за методикою дезинкрустации, очистить шкіру і навіть звузить пори.


Одним з етапів даної терапії є зволоження її, для чого використовуються спеціальні зволожуючі концентрати. Це можуть бути різні засоби, і їх на сьогоднішній час в арсеналі косметологів є досить багато. Так, відмінний ефект дає невисока концентрація гліколевої кислоти, одновідсоткові креми і гелі з сечовиною, а також маски, які містять у своєму складі гіалуронову кислоту тощо.

Застосовуються також маски, що містять не проникає в шкіру колаген, створює на поверхні шкіру плівку, під якою знаходяться в складі цієї маски речовини, глибше проникають в дерму, краще зволожуючи її. Не можна не згадати нещодавно з'явилася новинку - тканинну маску, що складається із спеціального волокна, яке отримують з серцевини дерева. Її просочують спеціальним розчинником - особливим косметичним засобом і тканина вбирає строго виразно його кількість. Після того, як таку маску накладають на обличчя, вона лягає до такої міри щільним шаром, що створюється майже повна герметичність, це дозволяє до майже дев'яноста відсотків розчинника потрапляти безпосередньо в шкіру.

Багато жінок перед виходом з літньої відпустки на роботу приходять в косметичні салони, щоб зробити очищення шкіри, так як після відпочинку на морі у багатьох з'являються вугрові висипання, розширюються і забруднюються пори, а також з'являються ділянки надлишкового зроговіння. При цьому дамам не варто наполягати на класичній комплексної процедурою, так як в даний час існують більш сучасні методи очищення шкіри, які надають не тільки кращий ефект, але і є більш щадними. Такими чудовими методами можуть бути згадувана вище дезінкрустація шкіри, яку проводять в ході мікрострумової терапії, а також броссаж. Броссаж - це щітковий масаж, який роблять із застосуванням гелю або мильної піни, залежно від типу шкіри. Він очищає шкіру і, сприяючи поліпшенню кровообігу, покращує її зовнішній вигляд і тонус.

Що стосується гіперпігментації, то позбутися від негарних темних плям можна за допомогою відлущування, тобто пілінгу. Можна зробити м'який поверхневий пілінг гліколевої кислотою або препаратами, що містять кілька фруктових кислот. При цьому потрібно розуміти, що у разі глибокої пігментації прибрати її відразу, після однієї процедури не вдасться, ефект буде помітний тільки після кількох сеансів, в ході яких відбувається поступове відлущування верхніх шарів епідермісу.