Просидівши в задушливому місті, Ви нарешті вибралися на відпочинок до моря або річки, і так хочеться швидше придбати шоколадну засмагу. Але тут підстерігає головна небезпека: сонячні опіки.

Як і будь опік, сонячний є не тільки тимчасовим косметичним недоліком, але і травмою для організму і має декілька ступенів тяжкості. До безпосередніх симптомів можна віднести: гіперемію (почервоніння), біль і саднение шкіри, продромальний явища (підвищення температури, біль у м'язах).

Віддалені наслідки сонячного опіку - це різні порушення пігментації; зниження шкірного імунітету; втрата еластичності і витончення до шкіри; прискорення клітинного апоптозу (загибелі клітин); можливий розвиток шкірних злоякісних утворень.

Навіть незначний сонячний опік, на жаль, призводить до негативних естетичним наслідків. Мінімум, що станеться - це те, що шкіра "облізе", і на найближчий час про рівному засмагу Ви можете забути. Що ж зробити, якщо все-таки Ви не встежили і "згоріли"?

Лікарі-дерматокосметологи центру краси Дворянська садиба розкажуть, як мінімалізувати неприємні наслідки сонячного опіку, вирівняти засмагу, відновити шкірний імунітет і підтримати шкіру на клітинному рівні.

Перше важливе правило: не намагайтеся відразу засмагнути "дочерна"! Це неможливо, тому термін вироблення меланіну (пігменту-захисника, додає шкірі коричневий відтінок) становить 2-3 дні. Почервоніння шкіри - ознака не засмаги, а опіку. Розгромна згодом бронзова корочка так чи інакше зашелушіться в найближчі дні.

Найпростіші домашні рецепти: кефір або кисле для жирної шкіри, сметана для сухої. Бажано, щоб продукти були натуральними. Міститься в них молочна кислота - потужний зволожуючий і хороше протизапальний засіб.

Традиційне засіб - маска з огірка. Але врахуйте, що після неї Ви станете швидше облазити. Обов'язковим є дотримання правильного питного режиму: випивайте не менш двох літрів рідини в день. Це допоможе впоратися з продромальний явищами і заповнить запаси вологи, у тому числі і в шкірі. Гарні трав'яні чаї з сечогінним ефектом, а так само питна та мінеральна вода з додаванням меду і соком лимона.

Кращими аптечними засобами можна вважати: пантенол, алантоїн, гліциризинову кислоту і засоби на основі алое.


Як правило, ці ж компоненти входять до складу косметичних засобів, що використовуються після сонячної інсоляції. Кращі бренди додають також спеціальні амінокислотні комплекси для підтримки шкіри на клітинному рівні, цінні зволожуючі і пом'якшуючі компоненти: масла Аргана, ши, жожоба. З ефірних масел кращим для заспокоєння шкіри після прийняття сонячних ванн і стабілізації засмаги є масло іланг-ілангу: досить додати пару крапель в крем, щоб шкіра відчула себе значно краще.

Для салонних процедур основними завданнями є глибоке зволоження шкіри і зниження оксидантного стресу на клітинному рівні, а також вирівнювання і пролонгація засмаги.

Якщо мова йде про обличчі, шиї і декольте, то процедурою №1 по реабілітації шкіри стає биоревитализация. Особливо ефективний препарат Juvederm Hydrate.

По-перше, завдяки своєму складу він одночасно вирішує обидві проблеми: зняття оксидантного стресу і створення пролонгованої гідрорезервів.

По-друге, яскраво виражений результат Ви отримуєте вже після першої процедури. Велику користь нададуть салонні зволожуючі догляди, особливо в поєднанні з використанням мікрострумів. Зволожуючі маски і крему проявляють максимальну ефективність після процедур іонізації шкіри. І, нарешті, для відновлення внутрішніх резервів шкіри, заповнення дефіциту амінокислот і відновлення тургору допоможе мезотерапія з наноплацентой.

Для глибокого зволоження шкіри тіла і вирівнювання тону засмаги виключно корисні парафінотерапія і процедури хамама. На відміну від фінської лазні і російської сауни, хамам НЕ зневоднює шкіру, а навпаки, насичує її вологою. Пілінг кесой знімає всі омертвілі ороговілі лусочки і сприяє вирівнюванню тону шкіри. Справжній цілющий бальзам для стресованих шкіри - це масаж з аргановою олією. Для пролонгування засмаги і надання йому рівного глибокого тони ідеально підійде процедура Fake Bake.

Прислухайтеся до поради від спеціалістів "Дворянській Садиби": помірне перебування і грамотний захист гарантують Вашій шкірі значно глибший і стійкий загар, ніж безконтрольне перебування на сонці.