Сильні і гарне волосся завжди були невід'ємною частиною еталонного образу краси. Від природи лише невеликий відсоток людей наділені чудовою шевелюрою. Інші або задовольняються тим, що мають, або намагаються виправити цей маленький "недолік".

Знання і досвід, накопичений за те довгий час, який люди доглядають за своєю зовнішністю, дають нам відповіді на питання, як зміцнити волосся і зробити їх більш сильними. До цих відомостей додаються сучасні косметологічні процедури і перукарський досвід. При стійкому бажанні будь-яка людина сьогодні може отримати волосся своєї мрії за короткий час, і не жертвуючи нічим заради краси.

Звичайно, на шляху до зміцнення волосся доведеться заново вчитися за ними доглядати, більш дбайливо ставитися до них і витрачати на це трохи більше часу, ніж зазвичай. Однак результат однозначно того варте!

Почнемо з рад від зворотного, тобто розберемо моменти, які, навпаки, послаблюють волосся і є перепоною до володіння міцними і здоровими волоссям. Намагайтеся не слідувати рекомендаціям про частоту використання, зазначеним на флаконі шампуню. Мити голову слід в міру її забруднення. Якщо в тому немає гострої необхідності, не привчайте шевелюру до щоденного миття. Чисто вимите волосся до використання кондиціонера або бальзаму легко плутаються і не скриплять, якщо по ним провести пальцями. Парадоксально, але факт: якщо волосся відразу після змивки шампуню легко розчісується, значить, це засіб вам не підходить або ви недостатньо ретельно його змили. Якщо ж волосся після змивки шампуню нагадують щось на зразок клоччя, то всі забруднення з них зняті і наступний обов'язковий етап - кондиціювання.

Зміцненню волосся не сприяють і багаторазові сушки феном. Намагайтеся, щоб волосся висихали природним шляхом, або, в крайньому випадку, сушіть їх трохи теплим повітрям. Розчісуванню підлягають тільки повністю висушені волосся, проте якщо є необхідність розчесати їх, поки вони вологі, використовуйте гребінь з рідкими зубами. Розпарені цибулини гірше утримують волосяні стрижні, тому дотримуватися вищеназване правило вкрай рекомендується.

Після миття завжди слід наносити кондиціонер для волосся.


Причому намагайтеся ніколи не користуватися засобами "два в одному". Очищення і кондиціювання - два різних процесу, які не варто поєднувати воєдино.

Про масаж голови косметологи висловлюються двояко. З одного боку, масаж дійсно покращує кровообіг, однак наскільки це позитивно впливає на саме волосся, поки залишається питанням. У кожному разі, грамотний масаж шкіри голови не зашкодить. Здійснюйте його, рухаючись від скронь до потиличної частини і захоплюючи пальцями маківку. Масаж можна робити до миття голови шампунем і використовувати при цьому косметичні (наприклад, макадамії) або лікувальні (реп'яхову і деякі інші) масла.

Якщо Ви фарбуєте волосся, то віддавайте перевагу безаммиачні складам. Такі фарби не послаблять волосся, а завдяки поживним речовинам у складі, навпаки, зміцнять їх і дозволять домогтися не тільки потрібного кольору, але і більш щільної текстури. Чудово зарекомендувало себе шовкове фарбування CHI, до складу якого не входить аміак.

Двоїсту оцінку сьогодні отримав і такий рослинний барвник, як хна. За одними твердженнями, хна дійсно здатна зміцнити волосся, за іншими - тривалий і періодичне використання хни здатне послабити їх. Ймовірно, негативні відгуки хна отримує від тих, хто невміло їй користується або просто має деякі особливості волосся, які зводять корисні властивості хни нанівець.

Що стосується салонних процедур, то косметологія і трихологія у справі зміцнення волосся досягли значних результатів. Варто хоча б привести в приклад таку процедуру, як мезотерапія. Вона дозволяє за допомогою спеціальних мікроін'єкцій вводити під шкіру препарати, які здатні зробити волосся більш здоровими і міцними, враховуючи при цьому ваші індивідуальні особливості. Як правило, основу складів для мезотерапії становить розчин з додаванням цинку, вітамінів і амінокислот. Ці речовини можуть не тільки вирішити проблему ослабленого волосся, але і повернути їм природну красу і силу.