Волосся, швидко стають жирним, доставляють чимало клопоту. Здавалося б, всього кілька годин тому Ви вимили голову, висушили її і зробили собі гарну зачіску, а волосся вже втратили обсяг, пасма виглядають вже не так свіжо, а окремі і зовсім потьмяніли ...

Фахівці в області догляду за волоссям закликають не впадати у відчай. На їхню думку, вирішити проблему з жирним волоссям простіше, ніж з сухим, ламким і тим більше з ослабленими. Потрібно лише слідувати простим правилам, застосовувати відповідні засоби по догляду і, що особливо важливо, робити це регулярно.

Чому волосся швидко стають жирними, адже самі по собі вони нічого не виділяють? Причина в зайвій секреції сальних залоз, які розташовані у волосяних фолікулах. Причому шкірний жир дуже текучий і тому легко поширюється по всій довжині волосся, чи не концентруючись тільки біля коріння.

З вигляду жирне волосся не найприємніше видовище, проте як і жирна шкіра, вони краще захищені від зовнішніх впливів. Звичайно, це досить слабка втіха, адже часте миття і обмеженість у виборі зачісок засмучує дуже багатьох. До речі, саме по собі часте миття жирного волосся не є виходом із ситуації. Трихологи, фахівці в області лікування волосся, рекомендують мити голову у міру забруднення, але для жирного волосся оптимальна частота - 1-2 рази на день.

Важливо відзначити, що професійні і звичайні шампуні для жирного волосся відрізняються. Перші здатні не тільки добре очищати волосся, але і регулювати саловиділення, а другий лише більш ретельно змивають бруд і жир з волосся. Ось чому регулярне використання професійних шампунів для жирного волосся може допомогти, а щоденне застосування звичайних засобів такого ефекту не матиме.

Якщо така косметична спроба впливати на роботу сальних залоз не допомагає, можливо, слід звернутися до лікаря. Часом надмірне саловиділення сигналізує про порушення в роботі ендокринної системи.

У разі якщо здоров'я в порядку, жирне волосся, а вірніше, шкіра голови, можуть бути просто генетичною особливістю.


У цьому випадку на допомогу прийде регулярних догляд: правильне миття, кондиціювання, маски, застосування рослинних екстрактів і натуральних природних препаратів (наприклад, шавлії, кропиви, лепехи, хвоща польового, кора дуба) і т.д.
Безпосередньо перед миттям голови можна втирати в шкіру прості знежирюють засоби: морквяний сік (для темних волосся), кисляк, сік столітника (алое). Техніка миття волосся повинна бути правильною: шампунь вспінюється на долонях з декількома краплями води, втирається в шкіру голови і коріння волосся, а потім розподіляється по довжині волосся. Час змивки шампуню повинна дорівнювати або перевищувати час нанесення, тобто якщо ви тримали шампунь на волоссі 1 хвилину, то і змивати його потрібно ніяк не менше цього часу.

Після очищення волосся використовуйте кондиціонер (з рівнем pH нижче норми ) або саморобний ополіскувач, який підкислити шкіру. Це може бути слабкий оцтовий розчин або розведений лимонний сік.

Постарайтеся не сушити волосся гарячим повітрям, а давати їм висохнути самостійно. У випадку, якщо гаряча укладка необхідна, застосовуйте її на злегка вологих, а не мокрих волоссі. Сушку проводите від коренів, щоб додатковий обсяг дозволяв довше не жирного волосся.

Якщо домашній догляд не приносить видимих результатів, зверніться з проблемою жирного волосся в салон краси. Професіонали в області догляду за волоссям порекомендують лінію препаратів, відповідну для вашого випадку, а майстри-перукарі зуміють підібрати вам таку стрижку, яка максимально довго буде зберігати свіжий вигляд.

У деяких випадках добрі результати може дати курс мезотерапії. Отримавши достатнє харчування за допомогою ін'єкцій спеціальних препаратів, шкіра голови може скоротити виділення шкірного жиру, позбавивши вас тим самим від проблеми жирного волосся.