З точки зору трихологии, розділу дерматології, що займається проблемами волосся і шкіри голови, у випадіння волосся можуть бути як внутрішні, так і зовнішні причини.

До перших можна віднести гормональний дисбаланс, спадковість, порушення метаболізму і деякі аутоімунні процеси. До других - травми шкіри голови, дія хімікатів, а також інфекційні захворювання. Стрес в деяких випадках може бути непрямою причиною втрати волосся.

Особливу складність представляють ті випадки, коли кілька згубних факторів діють на волосся одночасно. Це ускладнює і діагностику, і подальшу терапію.

Що називати патологічним випаданням волосся, адже людина щодня втрачає їх? На думку трихолог, нормою можна вважати 50-150 волосяних стрижнів. Перевищення цього показника - привід бити на сполох і, принаймні, звернутися за консультацією до фахівця.

У медицині виділяють кілька типів випадіння волосся:

  • андрогенне облисіння;
  • дифузне випадання волосся;
  • гнездная, або вогнищева алопеція;
  • рубцовая алопеція і деякі інші.

Якщо у жінок більше число випадків припадає на дифузне випадання волосся, то чоловіки частіше страждають андрогенну обласному. Тому й підходи до лікування істотно розрізняються.

За статистикою, близько 90% все випадків втрати волосся у прекрасної половини людства припадає на дифузне випадання. Головною його характеристикою є рівномірний порідіння шевелюри. Причому серед причин варто назвати в першу чергу гормональний дисбаланс, порушення обміну речовин і післяпологовий період. Іноді причинами можуть стати лікарські препарати, захворювання шкіри голови і цукровий діабет.

У чоловіків, навпаки, 95% клінічних випадків припадає на андрогенетичного алопецію.


Головним винуватцем втрати волосся у цьому випадку є чоловічий статевий гормон дигідротестостерон, а саме його згубний вплив на волосяні фолікули.

Будь-який тип випадіння волосся в першу чергу потребує професійної діагностики, яка дозволить визначити вірне лікування. Боротьба з випаданням волосся повинна початися якомога раніше, тому що час в даному випадку грає проти пацієнта. Особливо це стосується чоловіків, що зіткнулися з андрогенну обласному.

Лікування волосся і боротьба з облисінням - тривалий процес, який повинен проходити під контролем фахівців. Наприклад, у чоловіків терапія, проведена при андрогенної алопеції, включає використання препаратів, що знижують рівень дигідротестостерону для припинення його згубного впливу на волосяні цибулини. Самолікування в даному випадку не тільки протипоказано, але й може бути чревате неприємними наслідками.

Якщо говорити про дифузному випаданні волосся, то воно, як правило, оборотно, і легше піддається лікуванню, якщо за справу взявся хороший спеціаліст- трихолог.

Вкрай важливо не зупинятися на досягнутих в лікуванні волосся результатах, а продовжувати призначені лікарем засоби для відновлення і зміцнення. Волосся - субстанція примхлива і напівзаходи вони не вітають. Якщо Ви встали на дорогу, що веде до красивих, густим і здоровим волоссю, то не зупиняйтеся на півдорозі, а домагайтеся максимальних результатів!

Інформація для статті надана студією здорового волосся "Інфанта".

Записатися на консультацію Ви можете за телефонами: (499) 235-68-65, (906) 776-11-60.