Англійські вчені провели дослідження і встановили, що чим вище рівень стресу на роботі, тим більше шансу у людини придбати зайву вагу.

У дослідження лондонських вчених брали участь 6895 чоловіків і 3413 жінок. Дослідники пильно стежили за їх кар'єрою протягом 19 років.

У ключові моменти їхнього життя респонденти заповнювали спеціальні форми, де звітували, наприклад, про рівень стресу на роботі. Під стресом вчені розуміють підвищені вимоги, обмеження у прийнятті рішень або низьку соціальну підтримку.

Після підбиття підсумків вчені прийшли до висновку: чим вище рівень стресу, тим більше шансів придбати зайву вагу. Тепер у вчених є "тверді докази, що високий рівень психологічного стресу, зокрема, на роботі може служити причиною повноти".

Яким же чином стрес може впливати на масу тіла? Почасти причина в тому, що переживають про щось люди більше їдять.


Вони роблять це інстинктивно. Надходження їжі пригнічує багато стресові процеси всередині організму.

Однак є й інші причини: вчені вважають, що руйнування нервової системи людини викликає концентрацію жиру в області черевної порожнини, збільшення ризику діабету і проблем з серцем. Це особливо характерно для тих людей, які піддаються тривалому впливу несприятливих факторів.

Організм в стані стресу виробляє надлишкову кількість гормонів, які стимулюють вироблення жирових ферментів. І найлегше вони зберігаються саме в області живота. З часом кількість гормону зменшується, але жирові відкладення залишаються.

І щоб талія знову проявилася, потрібні фізичні зусилля. Причому, в зоні ризику знаходяться ті, хто знаходяться в стані тривалого стресу.