З 1 липня в Москві працюють 15 лабораторій, реалізовують програму столичного уряду щодо добровільної маркування продуктів харчування, які не містять генетично модифіковані організми (ГМО). Якщо в продуктах харчування ГМО не виявлять, то підприємства отримують право маркувати їх спеціальним значком, що представляє собою напис "Не містить ГМО" всередині зеленого кола. Близько сотні підприємств вже подали заявки на перевірку своїх продуктів.

Підприємства були також попереджені, що навіть після проведення першої експертизи до них можуть прийти в будь-який час і ще раз взяти проби для аналізу. Цей контроль вводиться для того, щоб виробники не змінили рецептуру, не розпочавши продавати продукти з ГМО.

За словами Ігоря Мітрохіна, президента Асоціації з біологічної, екологічної та продовольчої безпеки, генномодифіковані зерно швидко переопиляются сорти цього виду. Так, якщо посадити на території чужої держави 10-20 тонн трансгенного зерна, то всі зернові культури виродяться в генномодифіковані.


А перетворити такі зернові у звичайні рослини неможливо.

Взагалі ГМО вже були визнані біологічною зброєю на одній із сесій ООН. Частка ГМО в продуктах харчування, за російськими законами, не повинна перевищувати 0,9%, лише тоді ця концентрація вважається нешкідливою для здоров'я. Однак Мітрохін заявив, що "ГМО або є, або його немає".

Деякі підприємства, не беручи участь у цій програмі, виявили бажання самим писати, що у їх продукції немає ГМО, як уже давно багато хто і робить. Але Асоціація має намір перевіряти такі продукти. Так що гарантовано сказати, що в даному продукті відсутні генномодифіковані організми, можна лише за маркуванням "зеленого" знака.

До того ж, на сайті Департаменту споживчого ринку і послуг вивісять назви підприємств, в чиїх продуктах, не дивлячись на відповідні маркування, будуть виявлені ГМО. Причому дані таких експертиз будуть передані в Росспоживнагляд, що спричинить за собою накладення штрафів на підприємства.