Виявляється, зайва вага може передаватися як заразне захворювання. До такого висновку прийшли вчені з медичної школи Гарвардського університету і Університету Каліфорнії в Сан-Дієго.

Цей висновок було ними зроблено на підставі медичних даних, зібраних протягом 32 років, в період з 1971 по 2003 роки. Дослідження велося під керівництвом професора медичної соціології, доктора Ніколаса Крістіакіса, при проведенні іншої наукової програми, присвяченої вивченню серцево-судинних захворювань.

В експерименті взяли участь більше 12 067 дорослих американців, багато з яких дружили між собою. Всього дослідники виявили в цій групі понад 38 500 родинних чи соціальних зв'язків. В результаті з'ясувалося, що якщо хто-небудь з приятелів учасника наукового експерименту починав набирати зайву вагу або страждав від ожиріння, то шанси його друга або подруги серйозно погладшати збільшувалися на 57%.

Як не дивно, але повнота членів сім'ї не викликала такого ефекту, як зміни ваги близьких друзів.


Так, між братами і сестрами можливість одному набрати надмірну вагу зростала на 40% при наявності зайвих кілограмів у іншого. А шанси на зайву вагу одного з подружжя зростають на 37%, якщо другий вже страждає ожирінням.

До речі, схожий ефект спостерігався і при втраті зайвої ваги, при поверненні гарної фізичної форми. Закономірність такого явища пояснюється саме близькістю зв'язків між страждають від ожиріння людиною і представниками його оточення.

Ймовірно, "зараження ожирінням" відбувається в подібних випадках тому, що близькі люди проводять разом багато часу, аналогічним чином харчуються і взагалі ведуть схожий спосіб життя, в тому числі і щодо фізичних навантажень. До того ж повнота друзів, на думку доктора Крістіакіса, змінює і наше власне сприйняття повноти: вона перестає бути такою непривабливою в наших очах.