наїдатися сухофруктами і мюслі на роботі, свято вірячи, що ці продукти набагато корисніше, ніж шматок м'яса? Пора розвінчати ці міфи про так звану "здорову їжу". Що ж насправді ми їмо?
Візьмемо сухофрукти. Багато хто з нас вірять, що у вживанні кураги, чорносливу та усіляких горішків можна себе не обмежувати, так як вони низькокалорійні і взагалі - корисні. Виявляється, сухофрукти не так вже безпечні, особливо з точки зору фігури. Вони містять більше калорій, ніж їх свіжі "аналоги". Приміром, в одному абрикосі вагою 45 грамів міститься 12 калорій, а в одній куразі вагою всього лише 10 грамів - цілих 15 калорій!
Ми з недовірою ставимося до заморожених фруктів і овочів, воліючи "свіжі". І дуже даремно, адже найчастіше овочі та фрукти заморожуються в дуже короткі терміни після зняття врожаю. Крім того, на упаковці завжди можна почерпнути інформацію про виробника, чого не скажеш про "свіжих" плодах. Тільки уявіть собі, який шлях проробили апельсини або ківі, перш ніж потрапити на полиці магазину. А ми все ще вважаємо їх "свіжими" і "корисними".Купуючи активно рекламований молочний напій, ми впевнені, що чинимо правильно і допомагаємо цим своєму організму. Але не всі йогурти однаково корисні - і це не рекламний прийом, а чиста правда. Якщо в молочному продукті менше 1 мільярда бактерій, то купувати його не варто. І ще потрібно пам'ятати, що "живі" йогурти та сирки зберігати потрібно тільки в холодильнику!
Багато хто з нас свято вірять у те, що так звана "йогуртную" глазур, яка використовується при виробництві тортів та інших ласощів, менш шкідлива, ніж шоколадна . Насправді ніякої помітної різниці немає, більше того, в білій глазурі може міститися навіть більшу кількість жиру, ніж в шоколадній.
Останній міф стосується шоколадних батончиків. Деякі із задоволенням замінюють з батончиками з мюслі. Звичайно, до складу останніх входять корисні злаки і горіхи, але от цукру в них теж досить для того, щоб не вживати їх занадто часто. А по калорійності вони абсолютно не поступаються звичайному шоколаду.

Підготовлено відділом Харчування