Історія подушки сягає своїм корінням в стародавній Єгипет. Їх використання було прерогативою багатих людей. Щоб не зіпсувати високу і пишну зачіску голову клали на дерев'яну підставку. У Японії ж підставки під голову виготовлялися з різного матеріалу: порцеляни, каменю.

Вперше м'яка подушка з'явилася в Греції. Прикрашені шовковими стрічками, коштовним камінням, вишивкою - вони перетворилися на витвір мистецтва. Кожен поважний чоловік повинен був мати у себе вдома подібну розкіш.

Слов'яни ж робили подушки з домотканого льону і набивали їх сухою травою або соломою, додаючи висушені лікарські трави - м'яту, чебрець, лаванду. Що надавало заспокійливий і розслабляючий ефект.

У ХIX і ХХ столітті подушки мали практично всі верстви населення. Вони багато прикрашалися і були обов'язковою частиною домашнього інтер'єру. Маленькі подушки лежали на диванах, стільцях і навіть на підлозі.

Але в усі віки подушка мала сакральний, магічний сенс. Вважалося, що вона зберігає енергетику людини, яка на ній спить.

Зараз же подушка - це не більше ніж простий аксесуар для сну. Але давайте розглянемо більш детально так це? Подушки діляться на кілька видів: декоративні, ортопедичні, пір'яні або пухові.

Декоративні подушки служать для створення інтер'єру. Вони можуть бути прикрашені бісером, паєтками, китицями. Приміром, диванні подушки. Ортопедичні подушки мають лікувальні властивості. Вони допомагають шийних хребців, знаходиться під час сну в правильному положенні, приймають форму тіла сплячого. Пір'яні або пухові подушки найпоширеніші для комфортного сну.

Тепер давайте детально розглянемо набивання, яка використовується в подушках. Адже від неї і залежать властивості подушки. І так:

- пух або перо. Це найпоширеніший наповнювач, який використовується в подушках. Гусячий, качиний, гага - це лише неповний список птахів, пухом і пір'ям яких, їх наповнюють. Чисто пухові подушки (100% пух) мають дуже м'яку структуру і легко збиваються. Вони підійдуть людям люблячим невисокі подушки. Для тих, хто хоче купити подушку з 100% пуху і щоб вона була більш об'ємною і пружною, хорошим варіантом буде подушка, що має всередині спеціальну капсулу, яка заповнюється пухом у поєднанні з пером. Дана капсула абсолютно не відчувається при використанні. Також можна вибрати подушки з різним поєднанням пуху і пера. Вони більш об'ємні і за ціною дешевше пухових подушок. Що стосується догляду, то для чищення більшості пухо-пір'яних подушок дозволена тільки хімчистка.


Деякі колекції можна прати в пральній машинці в режимі дбайливого прання;

- синтетичний наповнювач. Така набивка є замінником пуху, стійка до прання. Синтетичні подушки ідеально підходять людям мають алергію. Подушки з синтетики дуже пружні і розрізняються по висоті вироби. Волокна синтетичного складу мають властивість з часом злежуватися і привести їх у первісний стан не представляється можливим;

- поролон. Цей наповнювач використовується найчастіше для декоративних подушок, так як використовувати їх для сну не зовсім зручно;

- пенополеуретан. Використовується для набивання ортопедичних подушок. Прекрасно підтримує голову під час сну, володіє запам'ятовуванням форми тіла сплячого. Подушки можуть бути різної жорсткості і форми;

- пальмові волокна. Відмінний екологічно чистий наповнювач, який прекрасно тримає форму. Використовується в подушках з ортопедичними властивостями. Волокна корисні для підтримки у формі опорно-рухового апарату.

При покупці, зверніть увагу на жорсткість подушки. Найчастіше в салоні або в магазині вам запропонують протестувати її. Спробуйте лягти на вподобану. Якщо ви будете відчувати, хоч найменше незручність, відразу відмовтеся від неї. Адже подушка повинна бути в першу чергу зручним. Якщо у вас проблеми з опорно-руховим апаратом, то, не замислюючись, вибирайте ортопедичну подушку. Вона допоможе виправити наслідки хвороби і запобігти її прогрес. Також, якщо ви обираєте пір'яну подушку, зверніть увагу на якість тканини, щоб пір'я або пух не стирчали назовні.

Вибираючи подушку обов'язково звертайте увагу на фірму виробника. Уточнюйте з якої сировини робиться виріб, звідки воно привозиться, які методи обробки воно проходить. Пам'ятайте, погано оброблене сировина не тільки впливає на характеристики подушки, але й може бути небезпечним для здоров'я. Без сумніву економія на якісній сировині, етапах обробки, якості тканини здешевлює кінцевий продукт, але чи варте воно того, враховуючи що уві сні ми проводимо 1/3 свого життя.

І пам'ятайте, вибір подушки це суто індивідуальний процес , який може вплинути на ваше здоров'я. А вже, яким буде вплив, позитивним чи негативним - залежить тільки від вас.
Стаття підготовлена співробітниками Магазину Елліна
Дана стаття заборонена для копіювання та публікації на інших інтернет-сайтах