Ось і наближається до нас тепла погода, ось і наближається час, коли залишатися в місті постійно стає зовсім несила, а вже у вихідні хочеться забратися як можна далі.

Волею усталених традицій, більша частина нашого суспільства прагне змінити обстановку. Розкуповуються за півроку квитки в самі різні куточки планети, береги озер і річок нагадують південний базар, в поїзд не продихнути від різних відпускників.

А для тих, кому не подобається лежачий відпочинок на пляжі, завжди можна відправитися в гори, сплавитися по річці або спуститися в глибоку печеру. Благо зробити все це не складно, а вражень буде, по крайней мере, не менше ніж за пару тижнів валяння у води під палючим сонцем.

Тут правда теж доведеться попотіти, але тепер вже зовсім по-іншому. Рюкзак в похід вибирають не тому, що він синенький (звичайно, важливий критерій, але не в першу чергу), а по тому наскільки він зручний, надійний і місткий. Для дівчат це, звичайно, 70-80 літрів об'єму, для хлопців 90-120 літрів, тут вже наскільки ви готові розвантажити цю саму дівчину. Одяг теж в першу чергу вибирається з розрахунку зручності, тепла і функціональності. Тобто брати з собою плаття або шість пар взуття буде досконалим божевіллям, тому що ніхто з товаришів цього не оцінить, хоча, швидше за все, багато посміються. Найближчий магазин буде чекати вас по поверненню до цивілізації, таксі звідти викликати не вийде, загалом, розраховувати можна тільки на себе і йдуть поруч, що дуже зближує між собою.

Все що ви будете в цей час є ( звичайно, якщо ви не затятий мисливець, рибалка або грибник), все, чим будете себе очищати, лікувати або вкривати під час сну - все це ви будете нести на собі. А тому до кожної дрібниці варто підійти з особливою увагою.

Палатка, спальник, пінка, хороше взуття, казанок і топірець - є незамінними друзями будь-якого туриста. Щоб завжди про них пам'ятати, досить хоч раз що-небудь забути. Їду вибирають за кількістю прийомів їжі, не забуваючи покласти в клапан трохи горіхів або бутерброди на перекус. Не варто недооцінювати спеції, з тим набором продуктів, що у вас буде, навіть звичайний перець це цікаве рішення, а вже залишити вдома сіль значить серйозно засмутити власний шлунок. Дуже зручні вологі серветки і доладні зубні щітки. Взагалі, туристичний похід це приклад величі мінімалізму, чим менше і багатофункціональні річ, тим вище шанс, що вона стане в нагоді в дорозі.


Саме в цих умовах починаєш цінувати швейцарський ніж або телефон і телефон з гарною батареєю і GPS.

В аптечку обов'язково потрібно покласти знеболююче, перев'язувальний матеріал (більше лейкопластирів - друзі скажуть вам спасибі!), Засіб від отруєння (тільки Полісорб - він допоможе ще й при діареї або нападі алергії. Найголовніше, що він усуває не симптоми, а справжню причину багатьох захворювань, саме тому є незамінним засобом будь аптечки), жарознижувальну (краще порошки на основі парацетамолу) і відповідні саме вам антибіотики. Варто взяти з собою голку з міцною ниткою, завжди виявляється до речі мотузка, рідко хто шкодував про взятої з собою пальнику, але все це вже тонкощі.

Важливим фактором виявиться боротьба з різними комахами, навіть прості комарі цілком можуть зіпсувати настрій, а від настрою в даному випадку дуже важлива річ. Пам'ятайте про кліщів, в розпал літа вони вже не такі активні, але по весні варто мати закритий одяг і оглядати себе кожні три-чотири години, кліщ довгий час повзає по тілу перш ніж вчепитися, так що ніяких причин для паніки немає. Добре якщо ви встигли зробити щеплення, але якщо немає, можна застрахувати себе на рік - це не дорого і дійсно може виручити. Дим від багаття зазвичай захищає від різних кровососів, але якась спіраль зайвою не буде. Подумайте про те, що стільникового зв'язку цілком може не виявитися, попередьте близьких куди і на скільки ви збираєтеся відправитися. Це здається дурним контролем, але насправді може виручити з дуже неприємній ситуації. Люди в цих місцях будуть зустрічатися в основному доброзичливі, із зустрічними прийнято вітатися, а в разі потреби допомагати.

Якщо в похід ви збираєтеся вперше, то краще запросіть в компанію кого-небудь з досвідом, навіть якщо він відмовиться , все одно порадить і куди сходити і що саме туди коштує не забути. Звикнувши до суєти міста, навіть сама тиша здається чимось надприродним, а вже зірки, вид залишаються знизу хмар, велич лісу і близький контакт з дикою природою - всього цього ніколи не замінить канал Discovery. А через кілька років ви з подивом помітите, що до цих пір із задоволенням згадуєте, як це було.