Маленький завершальний штрих сучасної дівчини - це чарівна собачка в модній сумці перенесенні. Величезні добрі очі дивляться прямо в душу. Ну як можна пройти повз всіх цих Йориків, тойчики, чихуашек? І щасливі новоспечені господині стають володарем спритного, невгамовного істоти, що перетворює квартиру в милий бедлам.

Але, на жаль, не все так просто. Маленькі собачки далеко не іграшки, а живі істоти, які вимагають часом уваги не менше, ніж діти. Вони також можуть хворіти, за ними також потрібно догляд та спілкування. Думаючи чи заводити собачку, треба чітко розуміти, що в неї доведеться затратити свій час, сили і кошти. Якщо, звичайно, Ви не хочете незабаром отримати у себе вдома якесь Перегодовані або виснажене створення з не вичесати Колтун і величезними кігтями.

Якщо Ви тільки збираєтеся завести додому цуценя

Коли тільки плануєте купувати собачку, спочатку визначитеся, де і у кого Ви збираєтеся це робити. Ні в якому разі не купуйте тварин на ринках, тим більше на "Пташиному Ринку", де спостерігається велике скупчення тварин.

При покупці бажано подивитися, в яких умовах живе мати цуценят, на здоров'я і загальний стан братів і сестер вашого майбутнього цуценя.

Краще купувати вже вакцинованих тварин. Тому у заводчика повинен бути ветеринарний паспорт на цуценя з відмітками про вакцинацію та печатками ветеринарної клініки. Коли покупка буде проведена, цуценя необхідно показати ветеринарному лікарю. Щоб лікар зміг оцінити загальний стан тварини і міг проконсультувати вас за змістом тварини, дав вам рекомендації про вакцинацію, обробці від бліх і кліщів, дегельмінтизації (прогоні глистів), і допоміг би Вам визначитися з раціоном для Вашого вихованця. Якщо щеня не була вакцинована, то ветеринарний лікар зробить ін'єкцію іммунізірующей сироватки, що захищає тварину від вірусних інфекцій на три тижні, після якої можна буде провести першу вакцинацію.

Про що слід пам'ятати, коли щеня вже в будинку
1) Догляд. Якщо Ви хочете, щоб Ваша собачка виглядала так само ефектно, як і Ви, то за нею теж потрібно обов'язковий догляд. Треба щодня розчісувати шерсть тварини, навіть якщо у Вас короткошерста собачка, все одно потрібно вичісувати отмершую шерсть. Для різних порід в зоомагазинах існують спеціальні гребінці. Підбирайте їх строго індивідуально.

У міру відростання потрібно обрізати кігтики собачки. Для цього в зоомагазині можна пробрести спеціальні когтерези. Якщо самостійно Ви боїтеся проводити обрізання кігтів, то завжди можна звернутися у ветеринарну клініку. Не запускайте кігтики у собачки, якщо їх регулярно не обрізати, то вони проростають судинами, і стає значно складніше привести їх у нормальний вигляд.

Мити з шампунем собак можна не частіше, ніж раз на місяць, а то й рідше. У собак структура шкіри та шерсті дещо відрізняється від людини, і частим миттям Ви будите знімати захисний шар з шкіри собаки, через що, вона буде ставати сухий, а шерсть стане тьмяною і рідкісною.


Краще частіше чесати собачку. Шампуні і косметику для собаки також слід підбирати в зоомагазині індивідуально, залежно від породи, і від алергічної чутливості тваринного до їх компонентів. Але щоб не помилитися з підбором засобів по догляду за твариною, краще проконсультуватися з фахівцем грумінг-центру (салон краси для тварин).

Вушні раковінкі собачок треба тримати в чистоті і постійно стежити за їх станом. Якщо є невелике скупчення темної сірки, то її треба прибирати сухим ватним тампоном або ватяними паличками. Якщо спостерігається болючість, почервоніння, свербіж вух або рясні виділення з них, то краще звернеться до ветеринарного лікаря, щоб він допоміг Вам визначити причину даних симптомів і призначив лікування.

Для попередження утворення зубного каменю також, як і людині , собачці треба регулярно чистити зуби, не менше, ніж кілька разів на тиждень. Для цього можна використовувати зубну пасту, придбану в зоомагазині або зубний порошок без хімічних добавок. Привчати цуценят до всіх цих маніпуляцій краще з самого раннього віку і поступово.

2) Необхідно 2-3 рази на рік проганяти глистів собаці. Використовуйте для цього препарати, спеціально розроблені для собак. І не в якому разі не можна давати для цих цілей тварині людські Антигельмінтики (протиглистні препарати)! Придбати глистогонное для собак можна у ветеринарних аптеках. Даються вони в строгому порядку за вагою, перед дачею вивчіть інструкцію.

3) Слід пам'ятати, що перед вакцинацією завжди потрібно проганяти глистів (дегельмінтизація) за 7-10 днів.

4) Не забувайте обробляти у весняно-літньо-осінній період собачок від кліщів та бліх. Особливо небезпечні для собак кліщі, тому є переносниками смертельного для них захворювання "піроплазмоз". Для цього краще використовувати спреї або краплі на холку, придбані в зоомагазинах. Обробку проводити не рідше, ніж раз на місяць. Нашийники малоефективні. Але тим не менше, навіть обробляючи тварина, обов'язково оглядайте його після прогулянки на предмет присмокталася кліщів.

Процес догляду та утримання тварини вкрай індивідуальний, тому краще консультуватися з цих питань з фахівцями.

Так, наприклад, в нашій клініці ветеринарні лікарі дадуть Вам рекомендації по годівлі та утримання Вашого вихованця. Допоможуть підібрати необхідну дієту, щоб він був здоровий і веселий протягом всього свого життя. Якщо це необхідно навчать Вас і допоможуть Вам обрізати кігтики і чистити вуха Вашої собачці.

А фахівець нашого грумінг-центру допоможе Вам привести в порядок Ваш скарб, розповість які краще використовувати для нього засоби по догляду. І нехай від Вашої сімпомпулічкі неможливо буде відвести захоплений погляд.