Історія аромату

Англійська мільйонер, виробник дорогих меблів Клайв Крістіан в 1999 році купив саму стару британську парфумерну компанію Crown Perfumery.

Сімейна легенда свідчить, що одного разу юна дочка Крістіана Вікторія знайшла під дошці старого будинку, купленого Крістіаном для реставрації, стару пляшку зеленого скла. Це був флакон від парфумів знаменитого парфумерного британського Будинки Crown. А через чверть століття її батько придбав цю марку.

Історія компанії Crown веде свій початок з 1840 року, коли американець Вільям Спаркс Томсон відкрив в Англії корсетні виробництво.

Він робив корсажі, високо піднімають груди, щоб "допомогти леді, яких природа не нагородила достатнім достатком" і криноліни - очевидно, для тих же цілей. Однією з клієнток Томсона стала королева Вікторія - і він не забарився цим скористатися, зробивши Корону своєю торговою маркою.
Туго затягнуті дами любили непритомніти, їм були потрібні нюхальні солі, а син Томсона Вільям був відмінним хіміком. Crown почав випускати ароматичні суміші на основі лаванди.

Парфумерне виробництво розвивалося, і вже в 1872 році духи будинку Crown стали користуватися великим успіхом у світлі. За півстоліття компанія випустила 49 найменувань духів, серед них дамські Crown Ess Bouquet, Sarcanthus, Malabar і Matsukita, чоловічі Crown Fougere, Sandringham, Eau de Russe, Buckingham, а також аромати для дому, зубну пасту та інші гігієнічні засоби.

Багато духи були навіяні образами або створені для відомих людей того часу - Короля Едварда VII Уолліс Сімпсон, австрійської імператриці Єлизавети, Грети Гарбо, Чарлі Чапліна, Лоренса Аравійського.

У парфумах використовувалися найкращі інгредієнти, дорогі квіткові масла і абсолюти.
Після смерті Томсона успіх фірми пішов на спад, а після першої світової війни вона була продана компанії Lever Brothers (тепер Unilever) за 300 тисяч фунтів.

Фірму частково перепрофілювали для випуску засобів по догляду за волоссям, а в 1939 році - закрили.

На початку дев'яностих років імениту марку вирішили відродити. Два десятки ароматів були дбайливо відновлені за стародавніми рецептами, і магазин Crown знову відкрився.

Через шість років компанію з гучним ім'ям перекупив виробник меблів Клайв Крістіан. Він закрив магазин, скоротив лінійку духів до восьми: чотирьох жіночих - Crown of Gold, Marechale 90, Crown Boutique та Tanglewood Bouquet і чотирьох чоловічих - Crown Park Royal, Marquis, Sandringham і Crown Spiced Limes.

Одночасно з цим новий власник компанії став розробляти свої аромати.

В лінію Clive Christian увійшли три марки - "N 1", "X" і "1872" - кожна в чоловічій і жіночій версії.

Ціни на них відповідали королівському імені - від 200 доларів за 50 мілілітрів "1872", до 60 тисяч доларів за виготовлений за індивідуальним замовленням флакон "No. 1".

Через рік Клайв Крістіан вирішив остаточно покінчити з дістався йому історичним спадком. Він припинив випуск останніх восьми ароматів Crown, що не виправдовували себе комерційно.

"Crown - це перша парфюмерна компанія, яку я купив" - сказав він. - "Я завжди захоплювався її історією. Так, ми знімаємо з виробництва всі старі аромати, але я буду шанувати традиції старовинного будинку Crown і збагачувати їх новими ідеями."

Ідеї багато в чому були пов'язані з вартістю духів, хоча Крістіан стверджує, що перш випускає аромат, а потім замислюється про його ціну.


"No. 1", за його словами, так доріг тому, що складається з рідкісних і натуральних інгредієнтів, а композиція його розроблялася два роки.

Слоган аромату свідчить, що це найдорожчі парфуми у світі. "Я хотів створити щось, у що ми дійсно віримо" - говорить Клайв Крістіан.

За шість років існування парфумерія Clive Christian встигла обрости досить вражаючим досьє. У 2002 році Крістіан створив спеціальне подарункове видання духів "No. 1" для королеви Єлизавети на честь празнования півстолітнього ювілею її перебування на троні. Інший флакон - "Білий Краватка і Тіара" - був випущений для однойменного щорічного благодійного балу Елтона Джона і проданий на аукціоні, дохід від якого надійшов до фонду боротьби зі СНІДом.

Зараз продукція Clive Christian продається в 150 магазинах по всьому світу. Клайв Крістіан керує бізнесом в Європі, дочка Вікторія - в Америці.

Нещодавно Clive Christian випустив пятісотміллілітровие флакони Imperial Majesty, виготовлені з кришталю Baccara, оправлені в золотий комір і увінчані пятікаратним діамантом.

у флаконах - жіночий і чоловічий аромати "No. 1". Кожен з десяти випущених флаконів оцінювався в 115 тисяч фунтів стерлінгів.
Шанувальники ароматів Crown розшукують на аукціонах і в стоках залишки знятих з виробництва Marechale 90 і Sandringham, а сам Клайв Крістіан не поспішає випускати нові аромати.

Поява наступних духів намічено на 2007 рік. А до тих пір можна буде придумати нові лімітовані видання все того ж парфуму "No. 1" - наприклад, у флаконі, висічений із цільного смарагду. В пам'ять про стару зеленої пляшці.

Жіночі аромати Clive Christian

No.1 for Women

Ця дорога і складна композиція була створена парфюмерно Будинком для того, щоб жінки могли впевнено почувати себе, використовуючи його.

Комбінація бергамоту, лайма, мандарина і білого персика, комбіновані з індійським жасмином, який здавна вважався найбільш екзотичним і сильним ароматом. Для створення парфумів також використовувалися троянда і сандалове дерево.

1872 for Women

Класичний аромат парфумерного, відзначений числом 1872 в знак визнання 1872 роком заснування будинку. Витончений і видатний запах для жінок. Одне з найдорожчих у світі масел, абсолют троянди, для виробництва всього лише однієї краплі якого потрібно 170 троянд. Це поскільки масло, добуте з самого серця троянди, використовувалося при створенні аромату "1872" поряд зі свіжим іскристим бергамотом з Італії, маслом гваякового дерева з Аргентини і абсолютом жасмину, зростаючого на берегах Нілу.

X for Women

Індивідуальність аромату досягається за рахунок нот рожевого персика, мандарина і конвалії, мереживом переплетених з єгипетським жасмином і дамаської трояндою, яка відповідно з середньовічною християнською традицією асоціювалася з присутністю ангела.

Солодка ваніль, сандалове дерево і пачулі, чий загадковий аромат на самому початку XIX століття вважався пробою, яка гарантує натуральне походження східних товарів, завершує жіночий аромат "X".