До 2 кг хімічних речовин протягом року надходить в організм жінки, що користується косметикою щодня. До такого невтішного висновку прийшов британський біохімік Річард Бенс, протягом трьох років досліджував проблеми вживання жінками косметики.

Як відомо, косметичні препарати мають побічні ефекти і можуть викликати подразнення шкіри, передчасне старіння і навіть онкологічні захворювання. Але справжня небезпека не в кількості хімікатів, а в їх сполучуваності. Британський біохімік стверджує, що навіть якщо один з косметичних препаратів безпечний сам по собі, то при змішуванні з іншою речовиною, ще невідомо, який ефект це може призвести.

Як не дивно, але потрапляння хімікатів у стравохід через рот є менш небезпечним, ніж їх втирання в шкіру. Так як губна помада, випадково потрапила в рот, розщеплюється ферментами, що містяться в слині і згодом у шлунку. А ось хімічні речовини, які залишаються на шкірі або втираються, потрапляють в кров необробленими.

Крім того, в результаті досліджень професор Бенс з'ясував, що дев'ять з десяти жінок користуються простроченою косметикою, яка згодом стає розсадником небезпечних бактерій.

використовується в якості консервантів в милі, шампунях, дезодорантах і дитячих лосьйонах хімічні речовини - парабени - входять до складу 85% всіх косметичних засобів.


Сліди цих речовин були знайдені в ракових пухлинах грудей жінок, проте їх причетність до виникнення раку так і не була доведена. Наприклад, лаурил сульфат натрію, який спінює мило і шампунь, здатний викликати подразнення шкіри, а адже він входить до складу зубної пасти, піни для ванн, а також кремів для гоління. Так що не тільки жінки можуть постраждати від косметичних засобів.

У свою чергу у відповідь на всі обіненія Бенса асоціація виробників косметики, парфумерії та гігієнічних засобів заявила, що причин для занепокоєння немає, оскільки всі подібні продукти відповідають вимогам Євросоюзу з безпеки.