Косметологія, як наукова дисципліна не стоїть на місці. У сучасному вигляді вона має ряд вузькоспеціалізованих напрямків і прийшла пора нам, простим споживачам, розібратися з тим, що ховається за специфічними професійними термінами, щоб теж, як кажуть, бути на "вістрі науки".

косметологія (від грец. cosmetic "вміння прикрашати", logos "наука") - це наукова дисципліна, що вивчає методи діагностики, профілактики, лікування захворювань, усунення косметичних недоліків шкіри, вроджених і набутих дефектів голови, обличчя і тіла, а також здійснює перевірку на нешкідливість косметичних засобів, створюваних і випускаються косметичною промисловістю.

Косметологія тісно пов'язана з медициною - з дерматології, хірургією, трихолог, фізіотерапією, фітотерапією, ароматерапією, стоматологією, а також з хімією, фізикою та іншими науками. Фактично косметологія сьогодні - це об'єднання безлічі дисциплін і прикладного майстерності.

Косметолог прийнято розділяти на медичну та естетичну.

Медична косметологія включає:
- діагностичну косметологію;
- дерматокосметолог;
- дерматохірургії;
- пластичну (естетичну) хірургію;
- складні апаратні технології, пов'язані з порушенням цілісності шкірних покривів.

Естетична косметологія включає:
- профілактичну косметологію;
- декоративно-прикладну косметологію;
- прості апаратні технології.

Завдання медичної косметології - забезпечення нормальної життєдіяльності шкіри, волосся і всього організму в цілому. Мета естетичної косметології - підкреслити красу людини і зробити непомітними дефекти його зовнішності.

Розглянемо докладніше напрямки сучасної косметології.

Діагностична косметологія дозволяє визначити найменші передумови до виникнення проблем або своєчасно розпізнати вже почалося заболевание.

Дерматокосметологияпроводит лікування захворювань шкіри та її придатків на медичному рівні. Крім того, в сучасних умовах важливим завданням цієї галузі є перевірка на нешкідливість нових косметичних засобів, створюваних і випускаються промышленностью.

Дерматохирургияустраняет вроджені та набуті косметичні недоліки шкіри та її придатків (волосся і нігті) оперативним шляхом. Сьогодні в дерматохірургії виконують такі процедури:
- лазерне шліфування шкіри;
- оперативна дермабразія;
- глибокі пілінги фенолом, трихлоруксусной і гліколевої кислотами;
- видалення різних доброякісних утворень шкіри;
- склерозування розширених поверхневих судин; Щ контурна пластика обличчя;
- золоте армування;
- трансплантація штучних і натуральних волосся.

Пластична (естетична) хірургія займається косметичними реконструктивні операції на обличчі і тілі, а також операціями по омолодженню.


До пластичної хірургії відноситься абдомінопластика, ринопластика, маммапластіка, ліпосакція ін.

Естетична косметологія, в свою чергу, має два напрямки: профілактичний і декоративно-прикладне. В обох галузях допускається використання простих апаратних технологій.

Профілактична косметологія займається питаннями, пов'язаними з підтриманням нормального функціонування людського організму в цілому і, зокрема, шкіри, волосся, нігтів.

Профілактична косметологія увазі:
- оздоровлення організму різними методами, пропаганду і підтримку активного способу життя, раціоналізацію харчування, встановлення правильного режиму сну і неспання, зміцнення нервової системи;
- підбір оптимальних засобів по щоденному догляду за волоссям, нігтями, шкірою обличчя і тіла з використанням міостімулірующей, лімфодренажної та іншої апаратури, що не порушує цілісності шкірних покривів.

Основними захворюваннями нігтів займаються фахівці з оніхопатіі.

Оніхопатія - загальна назва для захворювань нігтів. Оніхопатіі описували все, починаючи з Гіппократа і закінчуючи сучасними дослідниками. За зовнішнім виглядом і станом нігтя можна так само, як і за станом шкіри, визначити загальні захворювання організму.

Як вже говорилося вище, фахівець з косметології зобов'язаний знати симптоми різних захворювань шкіри, волосся, нігтів, щоб своєчасно направити пацієнта на лікування до лікаря-дерматовенеролога або лікаря-трихолога.

Трихолог - наука про волосся і волосистої частини шкіри голови, їх захворюваннях, проблемах естетики та догляду за волоссям. Вона вивчає будову, фази росту нормальних (незмінених) волосся, а також розробляє теоретичні та практичні методики профілактики захворювань і лікування волосся і шкіри голови.

Завданням трихологии є забезпечення нормальної життєдіяльності волосся і всього організму в цілому. Ця наука пов'язана з медициною - з дерматології, косметології, хірургією, терапією, а також з хімією, фізикою та іншими науками.

трихолог розглядають у трьох аспектах: профілактичному, діагностичному і лікувальному. Профілактична трихологія запобігає появі проблеми, діагностична дає можливість вчасно і правильно розпізнати захворювання, а лікувальна дозволяє вилікувати захворювання за допомогою терапевтичних та хірургічних методів.

Підготовлено відділом Краси