За останні кілька років малоінвазивна ендоскопічна хірургія зайняла міцне місце в арсеналі сучасного хірурга. Зараз неможливо собі уявити виконання стандартних оперативних втручань без ендовідеохірургія.

Це операції при захворюваннях органів черевної порожнини (холецістеткоміі, апендектомії та ін.), Гінекологічні операції (міомектомії та ін.), Урологічні (резекція нирки, протатектоміі і ін.), травматологічні (артроскопія) і т.д.

Ендоскопічна техніка виконання операції прийшла і в пластичну хірургію. Основні операції, які можливо виконати із застосуванням ендоскопа це підтяжка верхньої зони особи (лобно-скронева область), протезування молочних залоз через пахвовий доступ.

Сьогодні ми зупинимося на лифтинге верхньої зони особи. Основними показаннями є:
- вікові зміни в лобно-скроневої області
- підняття брів при птозе
- часткова ліквідація нависання верхніх повік
- як етап операції при підтяжки середньої зони особи із застосуванням фіксаторів (ендотайн)
- з метою підняття передньої лінії росту волосся.

Основною перевагою даної методики є малотравматичної з гарним естетичним результатом.


Операція проводиться під наркозом, хоча в окремих випадках допускається проведення під місцевою анестезією. Зазвичай виконуються 2-3 стандартних розрізу залежно від зони операції.

Під ендоскопічним контролем (вся картинка в зоні операції передається через ендоскоп на монітор) проводиться поділ м'яких тканин. Сорокократное збільшення оптики дозволяє візуалізувати всі важливі анатомічні структури (нерви, судини) і уникнути їх пошкодження. Мобілізовані і рухливі тканини легко піддаються корекції і підтяжки. Підтягнуті до певної стпені м'які тканини фіксуються за допомогою різних фіксатовров: хірургічних ниток, шурупів, спеціальних розсмоктуються фіксаторів.

У висновку хочеться відзначити, що в Клініці "КОСМЕТОН" за багаторічну практику застосування ендоскопічних методик, накопичений багатий досвід виконання цих операцій. Наші пластичні хірурги досконало володіють прийомами і технікою сучасної малоінвазивної хірургії. Ми прагнемо скоротити терміни реабілітації при досягненні відмінних естетичних результатів.