Коли мова заходить про здорове харчування, багатьох людей охоплює напад паніки. З тієї причини, що вони впевнені в тому, що це "ой як важко", "дорого і незручно" і тому подібним "страшилкам" ...

На ділі більшість складнощів, якими прийнято наділяти здоровий спосіб життя, і харчування зокрема, не мають жодних обґрунтованих доказів на користь своєї "некомпетентності". Все, що здається занадто складним, в реальності з легкістю може адаптуватися під уклад життя кожної людини.

Слід усвідомити одну річ: здорове харчування - є запорука стрункої фігури, відмінного здоров'я і гарного настрою! Невже воно не коштує таких "жертв"?

Звичайно ж, серед безлічі існуючих правил раціонального харчування можна просто розгубитися. Щоб цього не сталося, хорошим помічником в цій справі може стати наступний список так званих "правильно":

 1. 2 чашки хорошої кави щодня - і ризик захворювання діабетом істотно знизиться! Про подібний ефект від вживання кавового напою свідчать результати дослідження фахівців Американського інституту клінічного харчування.
 2. Британські вчені встановили, що люди, яким подають їжу в тарілках, споживають меншу кількість їжі, на цілих 35%, ніж ті, хто власноруч наповнює свою тарілку із загального блюда. Тому слід забути про звичку накладати їжу за столом.
 3. Якщо хочеться пити - подумайте, чи так вам це необхідно. Виявляється, що разом з напоями людина щодня споживає як мінімум 400 калорій. І це досить істотне навантаження на організм. Крім того, в результаті вживання безалкогольних напоїв у внутрішню систему людського тіла надходить близько 10 додаткових чайних ложок цукру. Кожен день! Заміна підсолоджених чаю, кави та інших напоїв, тим більше газованих, на менш калорійні рідини допоможе позбутися 18 кілограмів зайвої ваги. Всього за один рік!
 4. Найчастіше звертайтеся до спогадів! За словами британських вчених, люди, які перед тим, як перекусити в черговий раз, думають про своє попереднє прийомі їжі, вживають на 30% менше калорій, ніж ті, кому такі думки навіть не приходять в голову! Секрет у тому, що спогади про раніше з'їдене допомагають усвідомити те, яким живильним воно було. Тим самим людина зможе відмовитися від шкідливих вечірніх перекусів.
 5. Білки - основа кожного прийому їжі. По-перше, вони приглушують відчуття голоду. По-друге, ці поживні речовини сприяють прискоренню метаболічних процесів і знижують апетит, внаслідок чого при наступному прийомі їжі потреба в її більшій кількості істотно скорочується.
 6. Перевагу хлібу з цільного зерна. Цей продукт знижує ризик розвитку серцево-судинних і ракових захворювань.
 7. Риба - одне з головних страв поживного раціону. Так, щотижневе вживання 300 грам жирної риби значно покращує розумові здібності людини, а також запобігає ризик розвитку хвороби Альцгеймера.
 8. Оформіть передплату на спеціалізовану літературу для тих, хто худне. Як стверджують канадські вчені, щоденна інформація про правила схуднення, одержувана у вигляді інформації ззовні, нагадують людині про її цілі, утримують від спокус і тим самим допомагають позбавитися від зайвих кілограмів.
 9. Все порції щодня споживаної їжі слід скоротити на чверть. Американські фахівці встановили, що 25-ти відсоткове зменшення порції їжі на 10% знижує споживання калорій. При цьому почуття голоду не буде турбувати організм людини.
 10. Скажи "Ні!" телевізору! Американські експерти з'ясували, що ті, хто під час їжі грішить переглядом телевізора, в середньому споживають на 288 калорій більше, ніж ті, обходиться без "блакитного ящика", тобто їсть без відволікаючих чинників.
 11. Під час пережовування їжі вилку краще відкласти в сторону.


  Крім того, між кожним відправленням у рот порційного шматочка слід робити ковток води. На думку грецьких вчених, уповільнений прийом їжі прискорює процес вироблення тих гормонів, що відповідають за відчуття насичення.

 12. Тости, особливо ранкові, слід робити з житнього хліба. Дослідження шведських фахівців показали, що на відміну від пшеничного житній хліб насичує організм в такій мірі, що почуття голоду не буде турбує його протягом 8 годин після сніданку. Секрет в тому, що в цьому продукті присутній великий вміст клітковини, а також він мінімально впливає на рівень цукру в крові.
 13. Фрукти і овочі - вірні друзі! Як показали результати одного дослідження, люди, які вживали 4-5 порцій фруктово-овочевих сумішей, показали значно кращі результати в тестах на кмітливість, ніж ті, хто з'їдав тільки одну порцію.
 14. Зелений чай - найкращий засіб для зміцнення кісткової системи та опорно-рухового апарату. Крім того, цей напій усуває неприємний запах з рота.
 15. Перед обідом і вечерею - фізична розминка. Британські вчені говорять про те, що вправи, що здійснюються перед прийомом їжі, сприяють швидшому і кращому її засвоєнню. Додачу до того спалюються і зайві калорії.
 16. Іноді вживаєте алкоголь? І на ранок мучитеся від похмілля? Південнокорейські медики рекомендують у такому випадку є спаржеву квасоля, оскільки вона має властивість збільшувати активність ферментів, що прискорюють процес засвоєння печінкою алкоголю.
 17. Для сну відводите 8:00. В іншому випадку, тобто за умови більшого чи меншого відрізка для сновидінь, на вашій фігурі розмістяться зайві кілограми.
 18. Балуйте себе одним з традиційних страв японської кухні - супом місо. Специфічні складові цієї рідкому поживному субстанції сприяють зниженню артеріального тиску.
 19. 2 склянки молока в день - і ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи знизиться на 16%!
 20. 15 міліграм цинку, що додаються до щоденного раціону, дозволять клітинам організму виробляти більшу кількість білків. Отже, створять хороший бар'єр, що захищає від проникнення бактерій та інших шкідливих мікробів.
 21. Пам'ятайте про те, що здорове харчування не повинно трактуватися як позбавлення і жертви. Їжте свою улюблену їжу, навіть якщо вона не відрізняється собою користю. Правда, дотримуйтесь міру!
 22. З готових продуктів вибирайте ті, в яких міститься менша кількість складових. Допустимими і дозволеними до використання в процесі виробництва продуктів харчування є більше 3000 різних харчових добавок. І далеко не всі вони є корисними і нешкідливими. Подібні хімікати можуть завдати непоправної шкоди не тільки фігурі людини, але і його здоров'ю в цілому.
 23. Попкорн - непоганий варіант для перекусів. Результати одного дослідницького експерименту показали, що ті люди, які за півгодини до основного прийому їжі з'їдають невелику порцію свіжоприготованою повітряної кукурудзи, споживають в підсумку на 105 калорій менше. Природно, попкорн повинен бути приготований без використання масла.
 24. Ще один корисний продукт для перекусів - волоські горіхи. Щоденне вживання цих плодів підвищує рівень "хорошого" холестерину і одночасно знижує щільність "поганого" холестерину.
 25. Збовтайте сніданок! Тобто відмовтеся від булочок, сендвічів та інших традиційних для даного прийому їжі страв на користь страв, приготованих з яєць, наприклад, омлету. Американські експерти стверджують, що така їжа сприяє тому, що протягом решти дня людина вживає на 264 калорії менше. І це завдяки тій особливості, що білки засвоюються організмом набагато краще, ніж вуглеводи.