Підростає малюк, йому вже 6 років. Батьки в паніці запитують своїх знайомих і родичів, куди б вони порадили віддати дитину вчитися.

Поряд з будинком 1-2 школи, але відгуки сусідів про них не дуже лестние.А в місті є ліцеї, гімназії, школи з поглибленим вивченням предметів. Є ще приватні школи з комфортним перебуванням дітей в них і продовженим днем навчання.

Вибір величезний, очі розбігаються. Дуже хочеться, щоб улюблений дитина в школі отримав гарні, фундаментальні знання, щоб йому там було комфортно, і щоб оточення дітей було йому до пари.

На сьогоднішній день не завжди під вивіскою школи особливого статусу (ліцею або гімназії ) можуть бути об'єднані всі три бажання батьків.
Батькам необхідно знати:

1. Для першокласника потрібно шукати не школу, а вчителя. Зайдіть в найближчу від будинку школу і поговоріть з завучем по початковій школі про педагогів, запитаєте, хто буде набирати на наступний навчальний рік перший клас.

2. Поговоріть з 2-3 батьками 4-го класу, який випускає цей учитель в поточному році. У вас складеться об'єктивне уявлення про педагога, і ви приймете рішення, приводити до нього дитину чи ні.

3. Головною якістю вчителя початкової школи має бути якість "любов до дітей", а професіоналізм на другому місці і ніяк не навпаки.

4. До кінця 4-го класу ваш учитель уже буде готовий сказати, які схильності та інтереси до предметів у вашої дитини.

Як вибрати школу для дитини ?

5. З 5-го класу вже можна буде об'єктивніше вибрати для дитини гімназію (навчальний заклад з гуманітарною або мовної спрямованістю) або ліцей (навчальний заклад з фізико-математичної спрямованістю або до природничих наук), а може бути, школу з поглибленим вивченням тих чи інших предметів (це вже буде залежати від матеріальних можливостей батьків), оскільки гімназії та ліцеї - це школи підвищеного статусу, а значить, вимагають благодійних коштів батьків у кілька разів більше, ніж у загальноосвітніх школах.

Якщо ваша дитина має творчі нахили, можна вибрати, наприклад, художню або музичну школу, розташовану в тій же будівлі, що і загальноосвітній заклад - і дитині зручно, і мамі не потрібно зайвий раз хвилюватися, що чадо самостійно переміщується по місту.

6 .Якщо і до 9-го класу ваша дитина не визначився у своїх схильностях до тих чи інших предметів , то можна поміняти школу і після 9-го класу, на третьому ступені навчання.

Не слід ретельно контролювати знання свого школяра.


Але не потрібно забувати про те, що шкільні проблеми можуть зажадати батьківського втручання.

Несправедливість вчителя, повна відсутність знань або їх однобокість при видимому старанні дитини, її небажання відвідувати заняття - все це тривожні дзвіночки, які вимагають вашого контролю та участі. Дитина в групі продовженого дня часто хворіє?

У класі кілька випадків стоматиту у дітей? Зверніть увагу на безпеку перебування вашої дитини під наглядом певного педагога.

Постарайтеся з розумінням ставитися до проблем дитини, і тоді непорозуміння між вами не буде, так само як і низької якості його навчання.

Вибір за вами, шановні батьки!