Лікування зубів з кожним роком стає все менш страшним справою. Звичайно, у багатьох з нас звук бор-машини і запах стоматологічного кабінету досі викликає непереборне бажання втекти. Однак, новітні методи знеболювання і сучасні матеріали зробили похід до зубного лікаря не таким страшним справою, як раніше.

Прогрес йде вперед, і цілком можливо, що вже через кілька років бор-машини в зубних кабінетах поступляться місцем новим біотехнологій, а чистити зуби стане простіше й ефективніше. Над цим працює група вчених з Інституту Стоматології в британському Лідсі.

Їх останні розробки - склад, який копіює природний процес формування зубів в організмі, а також спеціальна рідина, здатна в одну мить знищувати всі шкідливі бактерії в порожнині рота.

Альтернативою бор-машині виступить синтезована форма протеїну , що дозволяє організму відновлювати пошкоджену емаль зуба природним чином. За допомогою цієї речовини створюється клітинний каркас, до якого приєднуються мінерали, що в точності копіює процес природного формування нових зубів.

Вчені вважають, що простого нанесення такого складу на ранній стадії карієсу заповнить тріщини і порожнечі, що не дозволить хвороби розростися і перетворитися в "діру".

Вчені вже почали дослідження, присвячені безпеки нового методу.


У випадку, якщо протеїн виявиться абсолютно безпечним для людського здоров'я, він зможе замінити звичне нам обладнання зубного кабінету вже через п'ять років.

Інший винахід групи вчених - зубний еліксир, який активізується під впливом яскравого світла. Молекули цієї рідини вбивають хвороботворні мікроби в порожнині рота, в тому числі і в тих місцях, де зубна щітка безсила.

Спочатку еліксир призначався для людей з обмеженими можливостями, проте, вже зараз ясно, що спектр його застосування значно ширше.

Підготовлено відділом Здоров'я