Вініри - це тонкі пластини, виготовлені зубним техніком за формою зуба пацієнта. Вініри встановлюються на зовнішню поверхню здорового зуба і надають йому привабливий вигляд, покращуючи колір, форму або розмір.

Вініри на зуби робляться з керамічного або композитного матеріалу. Керамічні вініри більш стійкі до появи плям на поверхні, ніж композитні вініри і надають зубу природний блиск. У свою чергу композитні вініри тонше і вимагають менше часу на підготовку зуба, ніж керамічні вініри.

Вініри використовуються для художньої реставрації зубів.

Установка вінірів застосовується в наступних випадках:

 • потемніння зуба в результаті лікування кореневого каналу, травми зуба, захворювань емалі, а також зміни кольору чи форми зуба з інших причин;
 • сколи та тріщини на зубі;
 • зламаний передній зуб;
 • нерівні зуби, зуби неправильної форми ;
 • великі проміжки між зубами.

  Керамічні вініри на зуби встановлюються за два-три прийоми до лікаря: консультація, підготовка, установка вінірів. За один прийом можна встановити вініри на кілька зубів. На першому етапі потрібна активна участь пацієнта в обговоренні конструкції та підборі виниров. Лікар визначить, чи підходять вініри під ваші зуби, обговорить з пацієнтом особливості виниров і правильний догляд за зубами з винирами.

  На етапі підготовки зубів для установки вінірів лікар видалить півміліметра емалі з поверхні зуба, що приблизно і становить товщину винира.


  Для проведення цього етапу може знадобитися місцева анестезія. Потім, у разі устновкі керамічних вінірів, знімають зліпки зубів, які потім відправлять зубного техніку для виготовлення вінірів. На цей час встановлюються тимчасові вініри.

  Установка вінірів відбувається шляхом цементування стеклоїономерних цементом подвійного або потрійного затвердіння. Перш, ніж встановити вініри, лікар робить корекцію, якщо це необхідно, потім очистить поверхню зуба і "загрубіть" її для того, щоб вініри краще закріпилися. В кінці процедури видаляється зайвий інсталяційний матеріал і проводиться фінішна підгонка виниров.

  Результатом установки вінірів, є чарівна посмішка з красивими, натурального виду зубами. Керамічні вініри стійкі до появи плям і не дратують ясна.

  Вініри не рекомендується встановлювати на каріозні зуби, при захворюваннях ясен, а також при важких аномаліях прикусу.
  Для того, щоб вініри не випали і не зламалися , необхідно дуже акуратне поводження.