З людиною, яка відкрито і щиро посміхається завжди приємно спілкуватися, однак ті, які прикривають рот рукою, соромлячись своїх зубів, викликають жалість. Дуже хочеться допомогти їм і порадити звернутися до стоматолога.

Всі знають, що за зубами потрібно ретельно доглядати. Вранці і ввечері їх потрібно обов'язково чистити зубною пастою. Процедура чищення повинна тривати протягом 3-4 хвилин круговими рухами в напрямку від ясен.

Завдяки цьому видаляється зубний наліт, зміцнюється емаль, знищуються бактерії, масажуються ясна.

Після кожного прийому їжі бажано полоскати зуби спеціальним розчином або хоча б водою. При необхідності потрібно очищати проміжки між зубами спеціальної стоматологічної ниткою.

Якщо не здійснювати гігієну ротової порожнини, можливий розвиток карієсу і пародонтозу. Але ці хвороби можуть з'явитися і у людей, які доглядають за своїми зубами. Схильність до карієсу може передаватися у спадок. Велику роль відіграє і екологія.

При найменших неприємних відчуттях, болі потрібно відразу звернутися до стоматолога. Чим довше відкладається візит до лікаря, тим сильніше руйнується зуб.


Буде прикро, якщо його не можна буде врятувати.

Також, хворі зуби і ясна ведуть до інтоксикації організму, сприяє розвитку діабету, інсультів, серцево-судинних захворювань. Хвороба зубів може викликати нефрит, поліартрит, ревматизм.

Фахівці дають поради, які потрібно використовувати для профілактичних заходів:

1. Раз на рік відвідуйте зубного лікаря, навіть якщо вас нічого не турбує.

2. Не зловживайте продуктами, багаті сахарозою. Їжте більше фруктів, овочів, пісне м'ясо, кисломолочні продукти.

3. Пийте журавлинний сік, який має бактерицидну дію. Завдяки цим властивостям блокується доступ бактерій до зубної емалі і знижує ризик виникнення карієсу. Це відноситься до соку, видавлені самостійно з журавлини.

4. Слідкуйте, щоб у раціоні були присутні кисломолочні продукти, риба, часник, мигдаль, волоські горіхи. Всі ці продукти містять фтор і кальцій, який необхідний для здоров'я зубів.

5. Якщо немає можливості прополоскати рот після їжі, можна скористатися жувальною гумкою без цукру, яка збере залишки їжі.

6. Корисний масаж ясен, який поліпшить кровообіг в навколозубних тканинах, зміцнює ясна.