Одне із сучасних напрямків хірургічної стоматології та пародонтології. Назва їх говорить саме за себе. Якщо раніше в будь-якому складному випадку зуб видаляли, то в даний час стоматологи роблять все можливе, щоб зуб зберегти.

До зубосохроняющім операцій відносяться:

 • резекція верхівки кореня зуба;
 • гемісекція кореня зуба;
 • ампутація кореня багатокореневого зуба;
 • коронки-радикулярная сепарація;
 • хірургічні маніпуляції при захворюваннях пародонту.

  Розглянемо докладніше зубозберігаючі операції, щоб Ви могли уявити собі ці процедури.

  Резекція верхівки кореня зуба

  Резекція верхівки кореня зуба полягає у видаленні вогнища хронічної інфекції з частиною кореня зуба. Зазвичай це робиться при наявності невеликих кіст або гранульом. Ця амбулаторна операція дає можливість ліквідувати запальний процес в навколозубних тканинах, уникнувши видалення зубів. Зуби зберігаються протягом багатьох років, продовжують повноцінно функціонувати, беручи участь у пережовуванні їжі, а надалі навіть можуть служити опорою при протезуванні. Як правило, резекцію роблять на однокореневих зубах, таких як різці та ікла, іноді стоматолог-хірург робить резекцію верхівок відразу двох поруч стоять однокореневих зубів.

  Гемісекція кореня зуба

  Гемісекція зуба - це хірургічна операція з видалення одного з коренів багатокореневого зуба разом з прилеглою коронковой частиною зуба. Гемісекція проводиться в тому випадку, коли неподдающийся консервативному лікуванню вогнище хронічної інфекції локалізується в області одного з коренів, в той час, як інші корені цього зуба і частина коронковой області зуба не вражені і в повній мірі можуть бути використані для подальшого ортопедичного лікування.

  Ампутація кореня

  Ампутація кореня - видалення кореня у багатокореневого зуба.


  Щоб не видаляти весь зуб через одного пошкодженого кореня, роблять ампутацію кореня - акуратно ізолюють його і видаляють, перетворюючи, приміром, трьохкореневого зуб в двухкорневой при збереженні його повної функціональної активності.

  Короно- радикулярная сепарація

  Корона-радикулярную сепарацію проводять на двухкорневой зубах, якщо у них зона ураження знаходиться в області біфуркації, тобто в області розбіжності коренів. Операцію проводять під місцевою анестезією. Коронку зуба відокремлюють до місця біфуркації (роздвоєння), проводять лікування, і кожен сегмент коронки пломбують і покривають штучною коронкою. Таким чином, з одного двухкорневой зуба отримують два однокореневих.

  У клініці "Досконалість" всі лікарі слідують цілі мінімального втручання з максимальним збереженням зубних тканин. Зубозберігаючі операції - це прекрасна альтернатива повному видаленню зуба, в результаті якої не порушується цілісність зубного ряду. А значить зберігається і функціональність зубощелепної системи, яку вельми важко відновити завдяки протезуванню.