Це захворювання доставляє величезну кількість проблем. У всякому разі, так стверджують ті, хто його переніс. Як це відбувається? Нігтьова пластинка вростає в м'яку тканину пальця, причому це може статися відразу з обох сторін. У зв'язку з цим розвивається гнійне запалення, відбувається надлишкове розростання тканин. У простонародної мови дане явище називається "диким м'ясом".

Ознаки врослого нігтя дуже виражені, і сплутати їх з чим небудь іншим неможливо. Місце вростання дуже болісно, біль постійна, а при ходьбі посилюється. Палець виглядає набряклим, з-під нігтьової пластинки виділяється гнійний вміст. Причин, що викликають таке важкий стан може бути декілька, і досить часто вони доповнюють один одного.

Причини вростання нігтів

У цьому довгому списку на першому місці стоїть неправильний ріст нігтьової пластини. Він може бути обумовлений різними причинами, але найчастіше фігурує недбала стрижка нігтів, коли краю нігтя старанно зрізаються і занадто глибоко закругляются. Сприяє розвитку захворювання і вузька тісне взуття, особливо, якщо її доповнює високий каблук. Також причиною вростання нігтя може виявитися його грибкове ураження, а в деяких випадках і генетична схильність.

Ще одна суттєва причина - це патологія ортопедичного характеру, наприклад, клишоногість, деформація стопи і пальця, порушений кровообіг в області ніг. Особливо це стосується венозних захворювань, які супроводжуються набряком пальців, стоп, ніг.


Викликати вростання нігтя може травма, тим більше, коли вона локалізована в області росткової зони нігтьової пластини.
Чи можна вилікувати врослий ніготь самостійно?

При вростання нігтя майже кожен пацієнт не сумнівається, що може без сторонньої допомоги впоратися з проблемою, і без жодного сумніву приступає до самолікування. Саме з цього моменту і починаються проблеми, оскільки лікування без участі лікаря неможливо, тому що пацієнт не може правильно обробити зону росту, що має патологічне відхилення.

При самолікуванні наслідки можуть бути важкі, і навіть небезпечні, оскільки ускладнення не змусять себе довго чекати. Вони можуть виражатися в надмірному зростанні запаленої тканини, - це в легкому випадку. Є випадки, коли розвивається остеомієліт, тобто, запалення кістки, а також гангрена. Зрештою, може постати питання про ампутацію фаланги нігтя.

Що робити, якщо виникло вростання нігтя?

У деяких випадках зміни не настільки значні, і досить буває лише злегка підняти краю нігтя, підклавши валики з вати, щоб надати росту потрібний напрямок. Але якщо ви бачите, що всі зусилля марні, а біль лише посилюється, то не варто продовжувати себе мучити, і необхідно звернутися за допомогою до хірурга. Чим раніше ви займетеся лікуванням, тим швидше проблема буде усунена, і ви знову зможете носити свої улюблені модні туфлі, а також будете більш уважно ставитися до своїх ніг.