Ваша посмішка може бути красивою лише в тому випадку, якщо зуби здорові, з цим фактом не посперечаєшся. У свою чергу, нормальне функціонування зубів обумовлено станом пародонту. Клінічна практика показує, що у кожної людини, що прийшов на прийом до стоматолога, виявляються проблеми з яснами. У когось запальний процес майже не помітний, в інших виражений явно. Відомо, що завдяки периодонтальной зв'язці зуб має надійне з'єднання з кісткою, тому саме пародонт несе відповідальність за роботу зуба. Слід зазначити, що в першу чергу починається розвиток гінгівіту. Хворобу викликають мікроби, які утворюються в зубному нальоті.

Якщо відбувається запалення, неприємний запах з рота, ясна стають хворобливими, змінюють колір, утворюється зубний камінь - значить, захворювання прогресує, і необхідно терміново звернутися за професійною допомогою. Самостійно захворювання зникнути не може. Далі додається кровоточивість ясен під час чищення навіть самої м'якою щіткою, постійна набряклість, та інші неприємності. Запалення пародонта в кінцевому підсумку веде до того, що зуби починають розхитуватися, і можуть випадати. Тут вже про красу посмішки говорити не варто.

Основні причини захворювань ясен

Серед інших причин, що викликають запалення ясен, фахівці називають травми, неправильний догляд за зубами. Але навіть таке серйозне захворювання, як пародонтит, і вже звичайно, гінгівіт, можна запобігти самостійно, якщо вчасно вжити заходів. Зверніть увагу - що собою являє ваша зубна щітка? Можливо, вона має підвищену жорсткість, травматичну ясна, або ж ви весь час забуваєте її поміняти і навіть не пам'ятаєте, коли востаннє купували нову? А між тим, синтетичні щітки, якими ми зараз користуємося, повинні служити не більше двох, максимум - трьох місяців. Що стосується пасти, то в її складі має бути фтор, лише в цьому випадку гігієнічна процедура буде оптимальною.

Окремо варто зупинитися на стилі чищення зубів.


Звикайте чистити зуби правильно: насамперед, виділіть на це не менше трьох хвилин. Щоб видалити мікроби з бічних сторін зуба, потрібні так звані "вимітають" рухи щіткою. Додаткову увагу необхідно і при чищенні жувальних поверхонь, так як при недостатній гігієні в поглибленнях зуба можуть скупчуватися бактерії. Зверніть увагу, як саме ви чистите зуби. Якщо Ви використовуєте лише горизонтальні рухи, то таким чином ви не забезпечуєте видалення мікробів і нальоту. Намагайтеся чистити зуби правильно: до бічних поверхонь слід застосовувати руху, що є вимітаючими. Тільки так можна оптимально очистити зуби і пародонт від нальоту, і тим самим, запобігти гінгівіт та інші проблеми.

Приділіть увагу своїм ясен!

Як бачите, ніяких особливих правил немає, і дотримуючись прості рекомендації, можна надовго уникнути необхідності відвідування стоматологічної клініки. Якщо все ж ясна потребують лікування, не варто панікувати. Цілком можна обійтися лікуванням, яке, по суті, є поліпшеним доглядом за порожниною рота. Призупинити розвиток пародонтиту доступно завдяки сучасним засобам, і в першу чергу стоматологи рекомендують своїм пацієнтам звернути увагу на серію "Пародонтоцід ®". Це розчин, лікувальна зубна паста, спрей. На відміну від багатьох інших антисептичних препаратів, Серія "Пародонтоцід ®» не порушує мікрофлору, дані продукти не змінюють колір пломб і емалі зубів.

Комплексне застосування всіх препаратів серії підсилює ефект. Серед натуральних компонентів м'ятна, гвоздикове масло, екстракт шавлії, евгенол. Всі разом ці речовини підсилюють цілющі властивості один одного і дозволяють забути про проблеми, пов'язані із захворюваннями пародонту.