Сучасна стоматологія має в своєму арсеналі величезний спектр новітніх, передових методик. В ортопедії - це нові види протезів та протезування, в імплантології - можливість відновити втрачений зуб повністю, новітні методи відбілювання - всього не перерахуєш .. При цьому і протезування зубів, і складні зубозберігаючі операції, і видалення, і імплантація зубів можливі під "загальним" наркозом , за показаннями - так що пацієнт може спокійно заснути, а прокинутися з вилікуваними зубами.

У числі новітніх методик, пропонованих сучасною стоматологією - лікування зубів під мікроскопом .

Стоматологічний мікроскоп - це оптичний пристрій, який використовується для збільшення операційного поля. Чим чіткіше і крупніше лікар бачить проблему, тим точніше він може її усунути.

Завдяки багаторазовому оптичному збільшенню і яскравого освітлення, лікар може більш точно визначити схему розташування каналів у зубі, вигини, бічні відгалуження, тріщини та інші особливості анатомії зубів, які неможливо побачити неозброєним оком. Використання мікроскопа створює унікальну можливість для порятунку "безнадійних зубів".

Лікування зубів під мікроскопом дозволяє:

 • своєчасно виявити захворювання на ранніх стадіях, в тому числі і поверхневий карієс;
 • вивчити структуру і розташування кореневих каналів;
 • проводити високоякісне лікування кореневих каналів;
 • при необхідності здійснювати ретельне очищення старих пломбувальних матеріалів із зубного каналу;
 • виявити приховані тріщини;
 • виявити розробці кореня.


  Застосування мікроскопа дозволяє гарантувати пацієнтам ще більш високий рівень якості лікування кореневих каналів. Тепер лікар зможе оцінити стан ваших зубів з дуже високою точністю.

  У разі надання стоматологічних послуг без використання мікроскопа, через недостатнє освітлення та неповного огляду нутрощів зуба можуть виникнути проблеми з прохідністю кореневого каналу. Після лікування у пацієнта періодично виникає хвороблива реакція на гаряче або холодне, а також виникає біль при надкусиваніі, так як пульпа не знищена повністю, і в каналі зуба починається запальний процес. Застосування мікроскопа дає можливість обробити належним чином всю глибину кореневого каналу.

  Лікування каналів зуба під мікроскопом вимагає від лікаря серйозних навичок і досвіду роботи з збільшувальною технікою. Як правило, фірми з постачання обладнання надають відповідне навчання, однак пацієнту необхідно самостійно переконатися в наявності відповідних сертифікатів, оскільки процедура використання мікроскопів для нашої країни досить нова, але розвивається дуже швидкими темпами.