Дентальний мікроскоп в стоматології відкриває більш широкі можливості для точного лікування зубів і довгострокового результату. Він застосовується при лікуванні карієсу, ендодонтичного лікування каналів зубів, імплантації, протезуванні, хірургічних і пародонтологічних операціях і стає невід'ємною частиною роботи стоматолога.

Використання мікроскопа дозволяє:

  • провести ранню діагностику;
  • виявити проблеми на початковій стадії (коли їх можна усунути найбільш щадним способом, і лікування потрібно мінімальне);
  • вчасно усунути незначні пошкодження зубів.

За допомогою мікроскопа лікар може виявити поверхневий карієс і структурні зміни емалі, невидимі неозброєним оком, відрізнити наліт на емалі від початкової стадії карієсу і т.д.

Особливо важливо застосування мікроскопа при лікуванні кореневих каналів. Канал - дуже тонкий, його діаметр менше міліметра. Вхід в канал побачити важко, оскільки рука з інструментом закриває лікаря світло. Велику частину часу йому доводиться працювати наосліп: форму каналу він визначає, покладаючись на тактильні відчуття, інтуїцію і (іноді) рентгенівський знімок.

Під мікроскопом лікар бачить канал і його відгалуження, адже при тридцятикратному збільшенні діаметр каналу - три сантиметри. Робочий простір прекрасно освітлено - джерело світла вмонтований безпосередньо в інструмент. За допомогою мікроскопа лікар може виявити гирла прихованих каналів, найкращим чином обробити кореневі канали, видалити залишки всіх інфікованих тканин, повністю очистити внутрішню порожнину зуба, добитися повної герметичності накладення пломбувального матеріалу, щоб виключити можливість повторного ураження зуба.

В тому випадку, якщо необхідно повторне лікування каналів, мікроскоп стає необхідністю.


Завдяки високому ступеню збільшення множаться шанси вилучення раніше зламаного інструменту, з'являється можливість повністю дістати залишки старого пломбувального матеріалу, якісно провести очистку всієї системи кореневих каналів. Лікування каналів під мікроскопом - це впевненість у тому, що канал пройдений повністю (на всю довжину), надійно очищений і якісно запломбований.

Мікроскоп незамінний при протезуванні. З його допомогою лікар бачить найдрібніші деталі, непомітні неозброєним оком, що дозволяє з упевненістю домогтися максимального прилягання Люмініри, виниров та коронок до зуба.

Хірургічні втручання з використанням мікроскопа проводяться більш щадними методами по відношенню до кісткової тканини, тим самим забезпечуючи високі шанси на успішність процедури. У багатьох випадках лікування зубів під мікроскопом дозволяє врятувати зуби, здавалося б, приречені на видалення, в тому числі при наявності кіст і гранульом.

Лікування зубів під мікроскопом - не тільки найкраща гарантія результатів, але і максимальна безпека і мінімальна травматичність, як при лікуванні, так і при естетичної реставрації, протезування, імплантації та хірургічних операціях.