Мезотерапія (від грец. Mesos - "середній") - метод естетичної медицини, що представляє собою множинні внутрішньошкірні мікроін'єкції активних речовин в проблемну зону на рівні середньої частини дерми (мезодерми).

Препарат мікроскопічними дозами доставляється до потрібного місця за допомогою голки або спеціального пістолета, що дозволяє препарату засвоюватися саме в зоні введення, куди зазвичай не потрапляють активні інгредієнти типових косметичних засобів. Часто ін'єкції проводяться по точках акупунктури.

Основоположником мезотерапії вважається Мішель Пістор, який з 1952 року під керівництвом Лебеля займався вивченням методики лікування за допомогою ін'єкцій лікарських препаратів, що застосовуються в різних областях медицини.

вводяться мезотерапией медикаменти можна розділити на три класи:
1. Медикаменти місцевої дії. Загальний ефект від цих препаратів залежить від кількості активованих ними рецепторів дерми.
2. Медикаменти загальної дії, яким для досягнення органа-мішені потрібно потрапити в кровотік.
3. Медикаменти комбінованої дії. Спочатку діють на місцевому рівні, а потім надають загальний вплив на організм в цілому.

Частота сеансів

Як правило, при терапії гострих захворювань проводиться 1 сеанс в тиждень. При хронічних захворюваннях або косметичних показаннях залежно від клінічних проявів сеанси проводяться з частотою від 7 до 15 і навіть 30 днів. При підтримуючої терапії - 3-4 сеансу в рік. Глибина ін'єкцій - 1,5-2 мм.

Побічні явища і ускладнення мезотерапії: біль, еритема, судинні реакції, механічні пошкодження, гематоми, шкірні некрози, алергічні реакції.

Показання

Область застосування мезотерапії поширюється на різні спеціальності, але особливо широко вона застосовується в дерматології та косметології. Себорея, алопеція, хвороби волосся, випадання волосся, розацеа, акне, келоїдні рубці, зморшки, целюліт, птоз тканин, зниження тургору, набряклість, телеангі-Ектазій - ось неповний перелік проблем шкіри та її придатків, які можна лікувати за допомогою мезотерапії.

Використовується мануальна техніка введення препаратів звичайним шприцом і механічна з допомогою спеціальних "пістолетів". При обох видах техніки застосовуються спеціальні голки (голка Лебеля) довжиною 4-6 мм діаметром 27-30 G Використовують також спеціальні насадки на звичайні шприци для декількох голок.


Після сеансу лікування місця вколов бажано обробити маззю "Траумель".

Мезотерапія обличчя та шиї

Проводиться поверхневими внутрішньошкірними ін'єкціями - мікропапул (по 0,05 мл) на відстані декількох міліметрів на всій оброблюваної площі і вздовж зморшок. Або голка вводиться під зморшку і препарат мікродозами видавлюється з шприца на зворотному ході голки.

Для усунення млявості і сухості шкіри, птозу тканин обличчя і шиї використовуються антиоксидантні, зволожуючі, тонізуючі препарати, стимулююче діють на фібробла-сти. Препарати: полівітаміни, прокаїн, гіалуронова кислота, ембріобласта, біотин, кальцитонін, бепантен.

Лікування волосся

Найчастіше пацієнти звертаються з дифузним порідіння волосся або вогнищевим випаданням . Призначаються препарати, що поліпшують кровообіг, метаболізм, антиоксидантні, протизапальні та інші залежно від нозологічної форми і причин, що викликали захворювання. Препарати: полівітаміни, прокаїн, гіалуронова кислота, ембріобласта, кон-жонктіл, біотин, кальцитонін, бепантен та ін.

Гомеопатична мезотерапія

Являє собою метод введення препаратів внутрішньошкірним шляхом в дуже низьких дозах в акупунктурні точки і на відстані від ураженої ділянки. У гомеопатії використовуються ресурси організму пацієнтами при цьому проводиться не "замісна", а регулююча терапія. Основним завданням є зміна характеру реактивності організму, зміна напрямку патологічного процесу в бік відновлення, репарації, компенсації ушкоджень.

До переваг гомеопатичної мезотерапії належить:
- відсутність побічних ефектів, алергічних реакцій;
- можливість лікування вагітних;
- повна сумісність використовуваних препаратів, внаслідок чого можлива одночасна корекція кількох проблем;
- можливість змішування більше 4 препаратів без ризику отримати ускладнення.
Принципи обробки шкіри до і після лікування усіма варіантами мезотерашш однакові. Вони полягають в дезінфекції шкіри 70% спиртом, місцевої анестезії маззю "Емла". Після сеансу лікування місця вколов бажано обробити маззю "Траумель".

Препарати, що використовуються в гомеопатичної мезотерапії: оваріум, плацента, тонзиліт, убіхінон, ехінацея, солидаго, кутіс композитум, гіалуронова кислота, метаболітес та ін.

Підготовлено відділом Краси