Відвідування лазні з розряду суто чоловічого захоплення давно і міцно перейшло в розряд загальної оздоровчої традиції. Культура СПА в основі своїй і формувалася як банная культура.

Етнічний елемент додавав екзотики, але суть Лазні залишалася незмінною: зона теплової детоксикації. Ще древні використовували "чарівне оздоровлення через воду" і там, де існувала банная культура, віспа, чума і холера не приймали масштабів епідемій на відміну від католицьких країн, в яких лазні були заборонені.

І питання тут не тільки в гігієні. Баня робить величезний иммуномодулирующее вплив на організм за рахунок його очищення. Расшлаковиваніе при інтенсивному потовиділенні і цілющий вплив різноманітних корисних активів при розпарювання дають ефект загальної детоксикації. На очищений організм будь-які естетичні програми та дерматологічні догляди "лягають" набагато краще.

Лікарі-косметологи все частіше дотримуються думки: по можливості турбота про красу жінки і про її здоровьи повинна починатися з загального очищення організму, в тому числі з лазні. Саме тому більшість просунутих дівчат, для яких зовнішній вигляд відіграє істотну роль у житті, міцно ввели в своє дозвілля поняття "Банний день".

Причому, програма Банного дня може бути найрізноманітніша: спільний похід з подругою (подругами ), коханою людиною, з дитиною (все частіше!) або ж самостійно. Все залежить від цілей і завдань, які Ви ставите перед собою: приємно і з користю провести час, забезпечити модний дозвілля найближчому оточенню або вирішити якісь проблеми медичного та естетичного характеру.

Фахівці одного з кращих московських СПА салонів "Дворянська Садиба" готові запропонувати найрізноманітніші СПА - програми, більшість з яких є авторськими, і Ви їх більше не зустрінете ні в одному іншому салоні! Серед них лазневі ритуали відіграють особливу роль. В основі банних доглядів: Хамам турецький і марокканський, російська класична лазня з купіллю, фінська сауна і аюрведическая парова трав'яна баня Сведана. Що ж вибрати з усього різноманіття так, щоб і задоволення і користь були максимальними? І чим керуватися при виборі?

Головна відмінність хамама, лазні і сауни в температурному режимі і рівні вологості.

САУНА - конкретний температурний екстрим. Температура піднімається понад 100-120 градусів. Витримати таке можна при дуже і дуже сухому повітрі. Сухий жар стимулює потовиділення, сприяє детоксикації, розширює судини, стимулює активне, глибоке дихання. Все це дуже непогано "для здоров'я здорових", а ось чи корисно це для "краси" - питання ... Шкіра спочатку натягується, як пергамент, волосся теж необхідно захищати. В цілому "смажитися" в сауні - річ, напевно, потрібна і корисна, але от у програмах краси вона особливою популярністю не користується.

Класична РОСІЙСЬКА БАНЯ - річ дуже корисна .. при відсутності протипоказань до різкого коливання температур. А як же наші бабусі, які просто розцвітали після Лазні та ополонці? На жаль, у наших бабусь не було таких проблем з судинами, як зараз у більшості мешканок мегаполісу, яким подібні перепади температури просто протипоказані. А от чоловікам (у них шкіра значно товщі) БАНЯ з віником евкаліптовими, березовими і дубовими, з ликом, з крижаною ополонкою (або з нашою кришталевої купіллю) - справжня МУЖСКАЯ ПРОЦЕДУРА КРАСИ.

Після неї - ні набряків , ні помятостей, як не бувало; здоровий рум'янець і "-10 років", особливо, якщо хороший банщик. Деякі клієнтки (у яких судини поздоровее і організм повинослівее) теж воліють російську лазню. Справа в тому, що там легше "стронуть" піт, а, значить, заповітна втрата кілограмів йде швидше. Деяким подобається захоплююче дух відчуття новизни і свіжості, коли після парної з температурою в 70-80 градусів пірнаєш в прохолодну воду дубової купелі.

Якщо ж говорити про справжній лазні для підтримки жіночої краси, то рекомендуємо хамам.


Він існує у двох варіантах: турецький і марокканський. Температура не повинна перевищувати 45 градусів, а вологість досягає 100%. Саме в хамаме забезпечується волога детоксикація і без вираженого потіння за рахунок лімфодетокса організм расшлаковивается. Крім того, всі пори розкриваються, і "чиститься" сама шкіра. Подається "евкаліптовий" пар "просочує" весь організм, забезпечує иммуностимуляцию, а мильний (мається на увазі спеціальний лікувальний чорне мило) або глиняний масаж (марокканської милящейся глиною рассул) ретельно видаляють без пересущіванія шкіри всі шлаки і забруднення.

Ще одне приємне відміну хамама - він не "змиває" загар, а навпаки сприяє його закріпленню за рахунок зволоження шкіри. Пілінг ж видаляє омертвілі епідерміс, вирівнювання загальний тон. Тому для любительок інтенсивного загару періодичне відвідування хамама дуже сприятливо.

Хамам - ідеальна база для корекції фігури. Ексклюзивно в "Дворянській Садибі", спа-Опрератор, масажист, спеціаліст з хамам, навчалася в Марокко, Олена Метелькова, робить масаж безпосередньо в парній. Робота ця дуже важка, енергоємна, але результат для клієнта перевершує всі очікування, тому розігріті тканини в рази краще сприймають вплив. Відбувається активний лімфодетокс, при бажанні можна втратити більше кілограмів, ніж в "гарячому" тепловому режимі сауни. Крім того розігріті тканини "ліпляться" практично безболісно.

Любителькам справжнього турецького хамама (а там працюють банщиками в основному чоловіки) або дівчатам, ностальгуючим по відпочинку в Туреччині, радимо записатися до Сергія Макарову.

Величезний позитив: тепловий режим в хамаме можна робити "половинним", і це робить його доступним і корисним для вагітних, для людей із судинними патологіями, гіпертонією і сердечників. Протипоказаний вологий пар хамама тільки при гострих запальних шкірних захворюваннях. Але у всіх інших випадках при будь-якому типі шкіри він просто ідеальний. При сухій шкірі - зволожує, чи не пересушує, м'яко очищає навіть саму чутливу шкіру, а при жирній, схильної до акне - розблокує пробки, усуває комедони, нормалізує саловиділення за рахунок евкаліптової пара. Хамам (при половинчастому температурному режимі) не протипоказаний навіть для сильно куперозной шкіри і розацеа, а зволожуючий і лікувальний ефект робить його виключно корисним при всіх проблемах з волоссям (не сушить, але істотно нормалізує трофіку скальпа).

Хамам прекрасно поєднуємо з іншими СПА процедурами: різними обгортаннями, таласотерапією, пеллоїдотерапія, фанготерапіей, аромотерапією, гідромасажними процедурами. Якісний масаж, спеціально по Вашому побажанню (релакс, тонізуючий або лікувальний) зроблять кращі масажисти з медичною освітою і великим досвідом роботи. Ви зрозумієте, чим відрізняється даний медичне СПА від простого "походу в лазню".

З іншого боку Хамам - це прекрасна самодостатня процедура просто для проведення дозвілля. Саме по собі відвідування хамама не тільки корисно, але й приємно. Елементи східної розкоші, органічно вплітаються в банний ритуал, створюють відповідний настрій і дозволяють відчути смак екзотичної подорожі. Чашка ароматного трав'яного або фруктового чаю, розслаблююча музика, ароматичні свічки, відпочинок в розкішній кальянної кімнаті .. Що ще потрібно, щоб відчути себе принцесою?