Період вагітності - час, коли жіноча краса розквітає, проявляючись не тільки в особливому зачарування і шарм, але і в зовнішніх характеристиках. Найпомітніше ці прояви видно на стані шкіри, нігтів і волосся. Про останніх і піде сьогодні мова.

Волосся у більшості жінок в період вагітності стають більш пишними, густими, міцними і блискучим. Крім того, вони майже не випадають, що призводить володарку такий шевелюри в захват. Найбільш яскраво ці приємні "симптоми" проявляються ближче до пологів. Причини таких змін криються в тому, що жіночий організм в цей період максимально насичений вітамінами і мікроелементами, а особливий баланс гормонів впливає на фазу росту волосся, подовжуючи його і практично зупиняючи природний процес їх випадання.

Але через деякий час після пологів молода мама з розчаруванням виявляє, що стан волосся починає погіршуватися. Колись прекрасні локони втрачають пружність, волосся стає ламким і тьмяним, але найприкріше, що вони починають випадати ...

Які ж причини погіршення стану волосся після пологів і що можна зробити, щоб втрати були мінімальні? З цим питанням ми звернулися до лікаря-трихолога, косметолога, кандидату медичних наук Ользі Аржанцева.

- Ольга, що ж відбувається з волоссям після народження дитини? Чому посилюється їх випадання саме в цей період?

- Почнемо з того, що наші волосся випадає регулярно, а саме кожен день, і це абсолютно нормально. Не варто турбуватися, якщо в день у людини випадає від 40 до 100 волосся, так як це порозуміються природним оновленням волосяного покриву. У період вагітності фаза зростання волоса більш довга і волосся дійсно випадають набагато рідше. Однак після пологів організм як би надолужує те, що "втратив". Якщо при цьому загальний стан шкіри голови в порядку, то процес поста надмірної втрати волосся швидко нормалізується.

- Це єдина причина?

- Зрозуміло, немає. Справа ще й у тому, що після пологів в організмі знижується рівень жіночих статевих гормонів, які в чому регулюють ситуацію з волоссям. Крім цього, всі ми знаємо, що після народження малюка у молодої мами починається, безсумнівно, один з найщасливіших, але при цьому не найпростіший період життя. На жаль, багато жінок недосипають, відчувають дефіцит вітамінів і мікроелементів, легше піддаються стресам. Не позначитися на волоссі це не може.

- А через якийсь час варто очікувати нормалізації стану волосся і припинення їх зайвого випадання?

- Як правило, півроку .


Але цей період може бути як коротше, так і триваліше. Все залежить від індивідуальних особливостей жінки.

- Чи можна якось скоротити втрати волосся в цей період або доведеться миритися з їх випаданням і тьмяним виглядом?

- Це питання мені часто задають молоді мами, які зіткнулися з подібною проблемою. Я відповідаю на нього так: "Якщо після догляду за малюком і всіх домашніх справ у Вас ще залишається трішки часу на себе, то так, волосся можна убезпечити і повернути їм прекрасний зовнішній вигляд в мінімальні терміни".

- Що б Ви порадили в першу чергу?

- Головне - не допустити надмірного ослаблення волосяних стрижнів і не запускати стан шкіри голови. У цьому на допомогу прийдуть і косметологічні процедури, і лікувальні препарати, і народні рецепти, відомі протягом багатьох років. Що стосується останніх, то їх безліч, починаючи від використання масок з житнього хліба або молочної сироватки і закінчуючи втиранням в шкіру голови масел, таких як реп'яхову або масло жожоба.

Важливо стежити за раціоном, який повинен бути максимально різноманітний і містити все необхідне.

Що стосується домашнього догляду, то ідеально підібраний шампунь і обов'язково кондиціонер поряд з масками 1-2 рази на тиждень - це той мінімум, який слід дотримуватися. Про сушінні феном і жорстких металевих гребінцях краще забути, принаймні, на час.

Можливо, є сенс підкоригувати стрижку. У майстрів перукарського ремесла завжди в запасі кілька секретів, що дозволяють приховати тимчасові недоліки волосся.

- А які професійні процедури можуть допомогти швидше відновити волосся?

- В своїй практиці я використовую різні косметичні препарати і процедури, зокрема ELIOKAP. Ця лікувально-профілактична система дозволяє вирішувати найрізноманітніші проблеми з волоссям, в тому числі ті, які виникають у жінки в післяпологовий період: тьмяність, ламкість, втрата вологи, неслухняність.

Непоганим підмогою будуть і відновлюють капсули, а також використання лікувальних препаратів з професійних ліній по догляду за волоссям. Головне - не запускати проблеми з шевелюрою, а в міру можливостей допомагати своїм волоссю скоріше відновитися і повернутися до колишнього свого стану.

- Ольга, дякую Вам за інтерв'ю!

Записатися на персональну консультацію до Ольги Аржанцева можна за телефоном студії здорового волосся і косметології "Інфанта" (499) 235 6865.